4 wskazówki dla ludzi biznesu nastawionych na sukces

4 wskazówki dla ludzi biznesu nastawionych na sukces

30 lipca 2019 0 By Redakcja

Czasami to najprostsze rzeczy – mają największe znaczenie. Najmniejsze zmiany w twojej rutynie, twoich zachowaniach i ogólnym spojrzeniu mogą mieć ogromny wpływ na twoje ostateczne wyniki. W biznesie, bez względu na twoją pozycję lub branżę, twój sukces jest w pewnym sensie produktem akumulacji twoich małych decyzji. Na przykład, codzienne dostanie się do pracy trochę wcześniej daje więcej czasu na pracę nad dużym projektem, a jeśli dobrze sobie poradzisz z tymi dużymi projektami, będziesz lepiej przygotowany do zarobienia pod koniec roku.

Niezależnie od tego, czy szukasz podwyżki, awansu, rozkręcenia biznesu, czy tylko wyższej produktywności, te siedem wskazówek życiowych może doprowadzić do większego sukcesu w biznesie!

1. Jeśli coś zajmuje mniej niż pięć minut, zrób to teraz.

Małe zadania mogą przeszkodzić naszym większym projektom. Próba ich natychmiastowego rozwiązania może odciągnąć cię od ważniejszych celów, ale ich unikanie może służyć jedynie zwiększeniu obciążenia pracą i zasypaniu cię, dopóki ich nie wykonasz. Aby zaradzić obu tym wadom, zastosuj następującą zasadę: jeśli masz do czynienia z zadaniem, które zajmie mniej niż pięć minut, zrób je teraz. Dzięki temu będziesz miał mniej egzystencjalnego obciążenia. Jeśli zajmie to więcej niż pięć minut, możesz odroczyć to lub uzupełnić, jeśli uznasz to za stosowne.

2. Wykorzystaj czasy blackoutów, aby uzyskać więcej.

Nowoczesna komunikacja to miecz obosieczny. Z jednej strony posiadanie praktycznie nieograniczonych środków komunikacji daje ci większy dostęp do świata niż kiedykolwiek wcześniej. Nie musisz czekać, aby skontaktować się ze współpracownikami; możesz to zrobić natychmiast. Odwrotną stroną jest to, że ludzie, którzy cię otaczają, mogą stale kontaktować się z tobą, i pomimo dobrych intencji tych komunikatów, mogą one być bardzo rozpraszające. Aby uniknąć tego zabójcy wydajności, zaplanuj momenty blackout”, w których wyłączasz wszystkie formy komunikacji (w tym telefon, komunikatory internetowe i wiadomości e-mail) i koncentrujesz się wyłącznie na prawdziwej pracy. Te okresy są znacznie bardziej produktywne.

3. Użyj wyglądu i postawy, aby osiągnąć swoje cele.

strzelec horoskop dziennyMoc sygnałów niewerbalnych jest ogromna, nawet dla osoby wykonującej te sygnały. Proste zmiany w stroju, wyglądzie, postawie, a nawet mimice mogą znacznie zmienić mentalność i miejsce w biurze. To jak się ubierzesz może sprawić, że poczujesz się pewniej i będziesz wyglądać bardziej imponująco. Uśmiechanie się może sprawić, że będziesz bardziej dostępny i poprawisz wrażenia ludzi. Siedząc prosto i czując się świetnie, zwiększasz swoją pewność siebie i sprawiasz, że lepiej radzisz sobie w rozmowach.

4. Odpowiednio zarządzaj czasem.

Spędź jeden lub dwa dni w normalnej rutynie. Zobacz, jakie zadania i rytuały trwają najdłużej, a które zajmują najmniej czasu. Po uzyskaniu wyników przyjrzyj się krytycznie zadaniom i zachowaniom, na które spędzasz najwięcej czasu – czy są one konieczne? Jakich strategii możesz użyć, aby ograniczyć czas, który spędzasz? Ta praktyka może uwypuklić zabójców wydajności w codziennej rutynie, których nigdy byś nie podejrzewał.