4 kroki do znalezienia pracy w swojej branży

4 kroki do znalezienia pracy w swojej branży

15 czerwca 2019 1 By Redakcja

Skończyłeś szkołę, dostałeś dyplom i jesteś podekscytowany. Ale co się dzieje, gdy nie możesz znaleźć pracy w swojej dziedzinie? Tutaj znajdziesz podpowiedzi co do rzeczy, które możesz zrobić od razu. Zatem usiądź wygodnie, zrelaksuj się, weź notatnik.

Nie mogę znaleźć pracy w mojej specjalizacji. Co robić?

1. Przyjrzyj się bliżej CV

Jeśli po prostu umieścisz wypiszesz swoje umiejętności i doświadczenie na swoim CV i odeślesz je, istnieje prawdopodobieństwo, że nie usłyszysz odpowiedzi ani zaproszeń na rozmowę. Czemu? Ponieważ wszyscy inni robią to samo. Musisz włożyć dodatkowy wysiłek, aby się wyróżnić lub nie zostaniesz zauważony.

Dlatego upewnij się, że dostosowujesz swoje CV do potrzeb pracodawcy. Upewnij się również, że Twoje CV zawiera tyle faktów, liczb i konkretnych osiągnięć, jak to możliwe. Nie tylko ogólne stwierdzenia.

2. Przyjrzyj się bliżej listom motywacyjnym / e-mailom, które wysyłasz

Po sprawdzeniu swojego CV zrób to samo w odniesieniu do wysyłanych listów motywacyjnych. Listy te są ważne i są jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś sprawdzić, kiedy nie możesz znaleźć pracy w swojej dziedzinie. Co powinien zawierać twój list motywacyjny? Nie twórz długiego listu na temat twojej historii życia. Jasne, powinieneś napisać coś o sobie. Ale list motywacyjny musi dotyczyć tego, jak możesz pracodawcy pomóc.

Napisz o tym, co przeczytałeś na ich stronie internetowej, w ogłoszeniu o pracy itp. Jakie są ich potrzeby? Napisz o tym, jak możesz im pomóc i natychmiast rozwiąż niektóre z ich problemów, pomóc im zarobić pieniądze (lub zaoszczędzić pieniądze) itp.

Jeśli to zrobisz, wyróżnisz się spośród 90% pozostałych kandydatów i będziesz miał dużo większe szanse s na znalezienie pracy w swojej dziedzinie.

3. Upewnij się, że oferty, o które się ubiegasz, pasują do Twojego doświadczenia i umiejętności

projektowanie i aranżacja wnętrzTo jedna z rzeczy, o których należy wspominać. Jeśli ubiegasz się o pracę, która jest zbyt daleko poza zakresem tego, do czego się kwalifikujesz – nie ma znaczenia, jak dobre jest Twoje CV. Nie usłyszysz odpowiedzi.

Przetestuj to, ubiegając się o niektóre stanowiska, które są niższe niż te, których szukałeś. Nie musisz akceptować tych zadań, to tylko test. Ale jeśli nagle zauważysz, że masz dużo rozmów i wywiadów, to znak, że mogą być lepiej dopasowani do twojego poziomu.

Jeśli chcesz zdobyć tę pierwszą pracę w swojej branży, ważniejsze jest w ogóle to, by w niej zaistnieć – niż początkowa pensja. Możesz zarabiać więcej pieniędzy podczas podróży, ale musisz zdobyć tę pierwszą pozycję. Miej więc otwarty umysł podczas testowania rynku.

4. Popraw swoje umiejętności komunikacyjne

Jeśli Twoje CV jest dobre, a list motywacyjny jest dobry i starasz się o pracę, która jest rozsądna, powinieneś otrzymywać zaproszenia na rozmowy. To jednak tylko połowa sukcesu. Musisz iść przygotowany, aby im zaimponować. Musisz być bardziej imponujący niż konkurencja. Zwykle jest dużo konkurencji do pokonania – warto więc podejść do tego tematu na poważnie i naprawdę się wykazać.