Mały budżet – wielkie plany? Podpowiadamy jak zacząć e-biznes bez majątku!

Mały budżet – wielkie plany? Podpowiadamy jak zacząć e-biznes bez majątku!

15 czerwca 2019 1 By Redakcja

Chcesz rozwijać swój biznes online ale nie możesz przeznaczyć na ten cel zbyt dużych pieniędzy? Jeśli dopiero rozpoczynasz działalność, nie możesz pozwolić sobie na marnowanie pieniędzy. W tym artykule podzielimy się praktycznymi wskazówkami, jak rozwijać swój biznes przy niewielkim budżecie. Naszym celem jest pomóc Ci konkurować z dużymi firmami i to bez wydawania fortuny.

Jak rozwijać swój biznes przy skromnym budżecie?

1. Wybierz odpowiednią platformę dla swojej witryny

Największym błędem, jaki może popełnić mała firma, jest wybór niewłaściwej platformy do zbudowania witryny. Zła platforma nie tylko będzie kosztować więcej pieniędzy, ale także ograniczy potencjał rozwoju Twojej firmy.

Zalecamy korzystanie z WordPress. Jest najpopularniejszym narzędziem do tworzenia stron internetowych na rynku i obsługuje ponad 31% wszystkich stron internetowych (w tym zarówno małych, jak i dużych firm).

Kiedy mówimy WordPress, mówimy o WordPress.org, a nie WordPress.com. Są to dwie różne platformy. Aby uruchomić samodzielnie hostowaną witrynę WordPress, potrzebujesz nazwy domeny i konta hostingowego. Tak, są różne.Różne firmy hostingowe oferują różne plany odpowiednie dla małych i dużych stron internetowych. To ostatecznie wpływa na koszt Twojej strony. Podejmując decyzję zawsze staraj się współpracować z oficjalnie rekomendowanym dostawcą hostingu WordPress.

W miarę rozwoju firmy prawdopodobnie będziesz potrzebować więcej zasobów hostingowych. Miejmy nadzieję, że do tego czasu zarobisz wystarczająco dużo pieniędzy, aby uzasadnić uaktualnienie. Gdy masz trochę więcej pieniędzy do wydania, możesz wybrać zarządzanego dostawcę hostingu – dla pełniejszej i kompleksowej obsługi.

2. Wybierz funkcjonalną stronę internetową o prostej konstrukcji

Projektowanie stron internetowych nie musi być mega skomplikowane. Wielu początkujących uważa, że ​​ich klienci nie potraktują poważnie swojej firmy, jeśli nie mają profesjonalnie zaprojektowanej strony internetowej. Wprowadzenie profesjonalnej strony do niestandardowego projektu Twojej witryny jest drogie i nie jest potrzebne, gdy dopiero zaczynasz.

Możesz łatwo rozpocząć od gotowego darmowego lub premium motywu WordPress za ułamek ceny. Jeśli żaden z gotowych motywów nie odpowiada Twoim potrzebom, możesz również użyć różnorodnych kreatorów stron WordPres, aby tworzyć całkowicie niestandardowe projekty bez pisania żadnego kodu.

3. Ułatw użytkownikom kontaktowanie się z Tobą

Jeśli chcesz, aby Twoja witryna przyniosła Ci więcej klientów, musisz dodać łatwy sposób na skontaktowanie się z Tobą. Najłatwiej to zrobić za pomocą formularza kontaktowego na swojej stronie internetowej.

Domyślnie WordPress nie ma formularza kontaktowego. Na szczęście istnieją wtyczki formularza kontaktowego WordPress, które mogą pomóc w łatwym dodaniu formularza kontaktowego do witryny. Gdy Twoja firma rozwinie się, możesz uaktualnić stronę o bardziej zaawansowane formularze, na co pozwoli Ci modułowa budowa takich stron, z której jak widać naprawdę warto korzystać.