3 dla pań, 5 dla panów – wskazówki dotyczące wyglądu na rozmowie o pracę

3 dla pań, 5 dla panów – wskazówki dotyczące wyglądu na rozmowie o pracę

20 lipca 2019 0 By Redakcja

Za każdym razem, gdy spotykamy kogoś po raz pierwszy, zajmuje nam to zaledwie kilka sekund, aby kogoś zaszufladkować i wyrobić sobie o nim opinie. Jeśli jest to korzystne wrażenie, będziemy chcieli lepiej poznać tę osobę, ale jeśli nie, to będzie wymagało znacznego wysiłku ze strony tej osoby, aby zmieniła nasze podejście do nich.

Pierwsze wrażenie jest ogromnie ważne, zwłaszcza na spotkaniach biznesowych i rozmowach kwalifikacyjnych, gdzie zagrożona jest twoja reputacja zawodowa. Łatwo jest założyć, że wszyscy znają podstawowe wymagania dotyczące ubierania się i prezentowania na rozmowach kwalifikacyjnych, ale to temat, który zawsze możemy wykorzystać na odświeżenie.

Oto kilka podstawowych wskazówek dotyczących pielęgnacji dla mężczyzn i kobiet

Wskazówki pielęgnacyjne dla mężczyzn

Jeśli uważasz, że mężczyźni mają łatwiejsze zadanie, jeśli chodzi o pielęgnację i ubieranie się w porównaniu z kobietami, bardzo się mylisz. Oczywiście, mężczyźni mają dość prosty wybór garderoby w porównaniu do kobiet, ale utrzymanie higieny może wymagać więcej wysiłku, w zależności od pewnych czynników.

1. Zarost

Mężczyźni, którzy zaliczają się do kategorii „brodaci”, muszą upewnić się, że zadbali o wygląd swojego zarostu. Obejmuje to brodę lub wąsy, a także włosy w uszach i nozdrzach. Jeśli masz wątpliwości, po prostu ogól się n a gładko.

2. Stylizacja włosów

Kieruj się w stronę produktów do stylizacji, które utrzymają twoje włosy w kształcie o naturalnym wyglądzie, nie stawiaj na żele do włosów lub pomady, które sprawiają, iż włosy wyglądają na tłuste.

3. Wybór stroju

Upewnij się, że garnitur lub koszula i spodnie są świeżo wyprane, starannie wyprasowane i dobrze dopasowane. Jeśli idziesz na rozmowę w celu zdobycia stanowiska kreatywnego lub zorientowanego na modę, możesz skorzystać z okazji, aby wyrazić swoją osobowość dzięki bardziej kolorowemu zestawowi ubrań, a jednocześnie należy zadbać o to, by było profesjonalnie i elegancko.

4. Zapachy

Użyj dezodorantu, aby być świeżym i suchym, ale unikaj wody kolońskiej i silnych zapachów. Nie chcesz w żaden sposób obezwładniać swojego rozmówcy, w tym poprzez użycie zabójczych zapachów.

5. Oddech

Jeśli jesteś palaczem, nie pal przez co najmniej pół godziny przed rozmową, a jeśli musisz wcześniej napić się kawy, upewnij się, że masz pod ręką miętówki. Nie chcesz obezwładnić rozmówcy śmierdzącym oddechem.

Wskazówki pielęgnacyjne dla kobiet

1. Włosy

Jeśli masz długie włosy, zawiąż je w kucyk lub przynajmniej upewnij się, że prezentują się schludnie.

2. Makijaż

To nie jest jedna z tych okazji, aby wykazać się talentem wizażystki. Mniej znaczy więcej, bowiem twoim celem jest wyglądać profesjonalnie. Wybierz świeże, naturalne kolory i zachowaj prostotę i lekkość.

3. Strój

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kombinezon, garnitur lub elegancką sukienkę, pamiętaj, aby zachować profesjonalny styl. Trzymaj się z daleka od wielkich naszyjników, mikro-mini spódniczek i wszystkiego, co mogłoby przekazać niewłaściwy komunikat. Akcesoria należy ograniczyć do minimum.