Zestaw wypoczynkowy do ogrodu. Oto 3 powody, dla których warto postawić na meble metalowe

Zestaw wypoczynkowy do ogrodu. Oto 3 powody, dla których warto postawić na meble metalowe

11 marca 2022 0 By Redakcja

Zastanawiasz się, jaki zestaw wypoczynkowy będzie najlepszym rozwiązaniem na Twój taras? Sprawdź zestawy wypoczynkowe metalowe. Tego typu propozycje cieszą się coraz większym zainteresowaniem, przede wszystkim ze względu na wyjątkowo interesujący, uniwersalny, a jednocześnie ekskluzywny design. Jednak na wzornictwie zalety mebli z metalu się nie kończą. Podpowiadamy trzy powody, dla których warto rozważyć zakup metalowego kompletu wypoczynkowego.

Lekka forma, minimalistyczny design – idealne na mały i duży taras

Zestawy wypoczynkowe to rozwiązania, które zajmują całkiem sporo przestrzeni tarasu. Jeśli dysponujemy przestronnym miejscem, możemy pozwolić sobie na naprawdę pokaźnych rozmiarów komplet mebli. Mały taras będzie już wiązał się tutaj z pewnymi ograniczeniami. Narożnik lub sofa, fotele i stolik muszą mieć nie tylko odpowiednią wielkość, ale i nieprzytłaczającą przestrzeni konstrukcję. I właśnie zestawy wypoczynkowe metalowe do takich rozwiązań należą.

Meble z metalu to przede wszystkim lekki, prosty, minimalistyczny design. Dzięki temu zestaw wypoczynkowy niezależnie od swoich rozmiarów, pozostaje rozwiązaniem, które nie zdominuje przestrzeni. Większy komplet będzie oryginalną, efektowną ozdobą. Mniejszy – subtelnym, ale i wyrazistym elementem wyposażenia. Przestrzeń jednak nie straci na lekkości i przestronności. A jak wiadomo, w takich warunkach odpoczywa się najlepiej.

Solidność, która wystarczy na lata

Metalowe meble ogrodowe, w tym zestawy wypoczynkowe, to propozycja, która z powodzeniem służyć nam będzie przez wiele sezonów, nawet intensywnego użytkowania mebli. Konstrukcja mebli zabezpieczona specjalną farbą ochronną jest odporna na działanie wody i wilgoci, opady atmosferyczne i promieniowanie UV. Wyposażenie z metalu dobrze znosi również ewentualne uderzenia. Ryzyko uszkodzenia, czy zarysowania powierzchni mebli jest naprawdę niewielkie. A jeśli już pojawi się jakaś skaza na meblach, wynikająca z ich użytkowania, bardzo łatwo ją usunąć.

Warto dodać, że metalowe zestawy wypoczynkowe to jedna z łatwiejszych do utrzymania w czystości rozwiązań. Elementy konstrukcyjne wystarczy przetrzeć od czasu do czasu miękka ściereczką. Poszwy na poduchach, w jakie wyposażone są siedziska i oparcia mebli, można standardowo prać w pralce.

Mnóstwo możliwości aranżacyjnych

Wybór zestawów wypoczynkowych z metalu jest naprawdę imponujący. Narożniki, sofy, fotele i stoliki dostępne są w rozmaitych konfiguracjach, stylach i wersjach kolorystycznych. Nikt nie powinien mieć problemu z wyborem optymalnego rozwiązania na swój taras. Meble utrzymane w nowoczesnym, minimalistycznym stylu obok kompletów w wersji bardziej klasycznej i eleganckiej pozwalają łatwo dopasować wyposażenie do charakteru tarasu i przestrzeni ogrodu.

Warto podkreślić, że metal fantastycznie komponuje się z innymi materiałami. Przykładem są metalowe zestawy mebli z elementami wykonanymi z drewna teakowego (np. blaty stolików, podłokietniki). Wyjątkowy efekt tworzy tutaj kontrast kolorów, czyli ciepłe odcienie brązu drewna i chłodne szarości, antracyt, czy czerń lub klasyczna biel. Na przeciwnych biegunach znajdują się również sam  “zimny” metal i “ciepłe” drewno tworząc oryginalną, bardzo interesującą całość.