Zalety i wady implantów dentystycznych dla pełnego uzębienia

Zalety i wady implantów dentystycznych dla pełnego uzębienia

8 stycznia 2021 0 By Redakcja

Implanty dentystyczne są jedną z najlepszych dostępnych obecnie opcji trwałego uzupełniania brakujących zębów. Ponieważ wyglądają i są odczuwalne jak naturalne zęby, mogą zdziałać cuda, poprawiając jakość życia. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które straciły wszystkie zęby i wybierają pełne implanty dentystyczne zamiast protez.

Zalety implantów dentystycznych pełnych ust

Poprawiony wygląd

Estetyka implantów zębowych jest jedną z ich najbardziej atrakcyjnych cech. Implanty Szczecin są wiercone w kości szczęki i wyrównane. Uzupełnienia implantów dentystycznych wyglądają jak naturalne zęby, co daje pewność, że uśmiechasz się promiennie i szeroko.

Łatwość w jedzeniu i rozmowie

W przeciwieństwie do protez, implanty dentystyczne są wiercone w kości szczęki i pozostają w jamie ustnej. Ponieważ pozostają na miejscu i nie ma ryzyka, że ​​wypadną, możesz łatwiej jeść i rozmawiać.

Minimalna konserwacja

W przeciwieństwie do protez, które trzeba regularnie zdejmować i czyścić, nie ma potrzeby specjalnej pielęgnacji implantów. Najbardziej idealnym sposobem na zapewnienie ich długowieczności jest utrzymanie ich w czystości poprzez regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów, tak jak w przypadku naturalnych zębów.

Zapobiegaj utracie kości

Gęstość kości szczęki ma tendencję do zmniejszania się z czasem w obszarach brakujących zębów. Ponieważ protezy i mosty dentystyczne nie wystają poza górną powierzchnię dziąsła, nie mogą chronić strukturalnej integralności kości szczęki. Implanty dentystyczne zastępują korzenie zębów w kości szczęki, a tym samym zachowują i stymulują wzrost kości.

Długotrwałe

Przy prawidłowo wykonanej procedurze i dobrej konserwacji implanty dentystyczne mogą przetrwać prawie całe życie, dlatego tak ważne jest by wykonał to doświadczony stomatolog Szczecin. Podbudowa implantu łączy się z kością szczęki, co czyni je jedną z najtrwalszych form opcji wymiany zębów.

Poprawa zdrowia jamy ustnej

Usta pełne sztucznych zębów podparte implantami zębowymi są odporne na próchnicę. Dopóki dbasz o swoje dziąsła i dbasz o higienę jamy ustnej, Twoje usta będą wolne od chorób i innych problemów stomatologicznych.

Wady implantów dentystycznych pełnych ust

Potrzeba chirurgii

Procedura implantów dentystycznych obejmuje nieunikniony etap chirurgiczny. Chociaż implanty oferują wiele korzyści, niektórzy ludzie mogą czuć się niekomfortowo podczas operacji wymiany zębów. Zabieg chirurgiczny to drobny zabieg ambulatoryjny. Niemniej jednak, podobnie jak każda inna operacja, wiąże się z nią pewne ryzyko, takie jak infekcja i uszkodzenie nerwów.

Wysoki koszt

Implanty dentystyczne to kosztowna procedura dentystyczna, a koszty implantów pełnych w jamie ustnej mogą sięgać tysięcy. Mogą istnieć opcje płatności w celu częściowego pokrycia kosztów leczenia, ale dla wielu osób wysoki koszt powstrzymuje ich przed wszczepieniem pełnych implantów dentystycznych.

Inwestycja czasu

Oprócz tego, że jest to poważna inwestycja finansowa, uzyskanie pełnych implantów dentystycznych wymaga również dużej ilości czasu. Po zabiegu operacyjnym następuje okres oczekiwania 4-6 miesięcy, a cały zabieg może potrwać nawet dłużej, jeśli w trakcie zabiegu wymagane są dodatkowe czynności. Dla kogoś, kto potrzebuje natychmiastowej naprawy brakujących zębów, wszczepienie implantów dentystycznych może nie być najlepszym wyborem.