Zabiegi medycyny estetycznej modelujące sylwetkę

Zabiegi medycyny estetycznej modelujące sylwetkę

20 kwietnia 2021 0 By Redakcja

Każdy marzy o pięknej sylwetce, zwłaszcza w obliczu zbliżającego się sezonu wakacyjnego. Jednak jak to zrobić szybko i skutecznie? Okazuje się, że istnieje coś, co może pomóc: to modelowanie sylwetki z pomocą medycyny estetycznej! To więcej niż odchudzanie – nadaje ciału odpowiedni kształt i jędrność. Jakiego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej można zastosować i o czym pamiętać, aby uzyskać jak najlepsze efekty?

Modelowanie sylwetki polega na nadaniu ciału pacjenta pożądanego kształtu poprzez:

• wyeliminowanie tłuszczu
• ujędrnienie skóry.

Uda, pośladki, łydki, kolana, boki, brzuch i piersi – to części ciała wobec których najczęściej stosuje się takie zabiegi.

Jak ujędrnić skórę z pomocą medycyny estetycznej?

Kiedy skóra wiotczeje – tworzy brzydkie fałdy. Różne rodzaje masaży, jak bańka chińska czy masaż manualny, rozwiązują ten problem w dość delikatnej formie. Lepsze efekty dają różnego rodzaju masaże z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń, jakimi dysponuje medycyna estetyczna. Działają poprzez poprawę ukrwienia skóry, dotlenienie jej oraz pobudzenie metabolizmu i regeneracji. Są całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne. Jedyną wadą jest konieczność ich regularnego wykonywania.

Jak wyeliminować tłuszcz z pomocą medycyny estetycznej?

Przy staraniach związanych ze skutecznym modelowaniem nie można zapominać jak ważne jest miejscowe oddziaływanie na tkankę tłuszczową. Do nieinwazyjnych metod redukcji tkanki tłuszczowej zaliczamy lipolizę kawitacyjną, bądź kriolipolizę. Warto zapytać swojego lekarza o więcej szczegółów na ich temat, by móc podjąć odpowiednią decyzję z nimi związaną.

Modelowanie sylwetki a odchudzanie – na czym polega różnica?

Warto pamiętać, że modelowanie sylwetki polega na miejscowym wyszczupleniu i ujędrnieniu skóry (a czasem nawet nadaniu jej nieco objętości w niektórych partiach ciała), a nie ogólnie na odchudzaniu. Jeśli masz dużą nadwagę, nie możesz usunąć tkanki tłuszczowej za pomocą zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii. W takim przypadku pacjent musi najpierw schudnąć w tradycyjny sposób lub przy pomocy chirurgii plastycznej, a dopiero potem przystąpić do zabiegów modelujących sylwetkę. Modelowanie sylwetki z wykorzystaniem medycyny estetycznej to proces będący ukoronowaniem wszystkich połączonych wysiłków na rzecz uzyskania pięknego ciała.

Co się dzieje podczas modelowania ciała?

Modelując ciało, wpływamy tylko na zewnętrzne warstwy naszego ciała, czyli tłuszcz i skórę. Mięśnie, kości i tkanka tłuszczowa pozostają nienaruszone. Te zewnętrzne obszary tkanki tłuszczowej i skóry właściwej dość dobrze reagują na zabiegi modelujące, które to w efekcie wpływają zatem zarówno na stan skóry, jak i na sylwetkę samą w sobie.

Najlepsze efekty daje odpowiednia kombinacja zabiegów, dostosowana do potrzeb każdego pacjenta, a przede wszystkim do konkretnego obszaru, nad którym zamierzamy pracować. Dlatego dobór zabiegów musi być dostosowany indywidualnie do każdego pacjenta.