Wysuszone dłonie w pracy? Wypróbuj te kremy!

Wysuszone dłonie w pracy? Wypróbuj te kremy!

27 kwietnia 2020 0 By Redakcja

Bez względu na to, czy pracujemy w biurze, czy wykonujemy pracę fizyczną, nasze dłonie są narażone na działanie wielu niekorzystnych czynników. Warto więc zadbać o ich prawidłową ochronę. Wystarczy regularnie stosować kremy do rąk i mieć je zawsze pod ręką na biurku czy w kieszeni roboczej odzieży. Dzięki temu dłonie będą właściwie odżywione i nawilżone, a dzięki temu ich skóra będzie mniej podatna na uszkodzenia czy drobne zranienia.

Regularne stosowanie kremu do rąk sprawia, że nasze dłonie są miękkie, gładkie, świetnie odżywione i nawilżone. Krem do rąk tworzy na nich barierę ochronną, która świetnie się sprawdza w trakcie pracy w trudnych warunkach, w słońcu czy na silnym wietrze. Jeśli używamy kremu do rąk, warto wybierać takie produkty, które łatwo się wsmarowują i szybko wchłaniają. Chodzi o to, by nie musieć zbyt długo czekać, aż krem do rąk wchłonie się i będzie można powrócić do wykonywania codziennych obowiązków. Wybierając krem do rąk warto wypróbować co najmniej kilka różnych produktów, aby upewnić się, który z nich najlepiej działa na naszą skórę. Każdy krem ma nieco inną konsystencję, zapach, skład czy właściwości. Nie ma więc produktu, który odpowiadałby każdemu.

Naturalne, roślinne substancje

W kremach do rąk powszechnie stosowane są wyciągi z kwiatów, owoców, ziół czy innych roślin, dzięki czemu mają one specjalne, unikalne właściwości. W tego typu produktach często możemy spotkać rumianek, który ma właściwości kojące i relaksujące skórę. Warto stosować rumiankowy krem, gdy nasze dłonie są narażone na działanie słońca, wiatru, są przesuszone i pełne drobnych uszkodzeń.

Rumianek łagodzi podrażnienia i przyspiesza regenerację skóry. Świetnie sprawdzają się również kremy do rąk z wyciągiem z aloesu, który jest wykorzystywany do produkcji wielu różnych kosmetyków. Aloes działa nawilżająco, zawiera wiele cennych substancji, które odżywiają skórę oraz pobudzają ją do wytwarzania kolagenu i elastyny. Kosmetyki z aloesem pięknie pachną, mają świetną konsystencję i cieszą się ogromna popularnością. Jeśli szukamy kremu do rąk, który będzie skuteczny, warto wybierać produkty z dużą zawartością aloesu.

Kosmetyki dla alergików

W ostatnim czasie można zauważyć duży wzrost liczby osób cierpiących na różnego rodzaju alergie, w tym alergie skórne. Takie osoby powinny stosować kosmetyki stworzone specjalnie dla nich, gdyż produkty drogeryjne nie zawsze będą spełniać ich oczekiwania. Kosmetyki dla alergików powinny być pozbawione sztucznych substancji oraz substancji zapachowych, które mogą dodatkowo podrażniać delikatną skórę. Jeśli mamy problemy z uczuleniami, nasze dłonie są wyjątkowo przesuszone i skłonne do podrażnień, warto stawiać na specjalistyczne kosmetyki, które dostępne są w aptekach lub online na stronach producentów. Zwykłe kremy do rąk z drogerii mogą bowiem sprawiać, że kondycja naszej skóry dodatkowo będzie się pogarszać.