Wymagania względem fartucha medycznego – znasz je?

Wymagania względem fartucha medycznego – znasz je?

3 stycznia 2021 0 By Redakcja

Idąc do gabinetu lekarskiego lub szpitala, spodziewasz się spotkania z dwiema różnymi osobami. Pierwsza to pielęgniarka w fartuchu, a druga to lekarz w fartuchu laboratoryjnym. Biały fartuch medyczny laboratoryjny stał się głównym elementem przemysłu medycznego, pomagając w identyfikacji lekarzy i techników laboratoryjnych w środowisku medycznym. Podczas gdy większość lekarzy decyduje się na zakup własnego fartucha laboratoryjnego, wielu zaczyna go zamiast niego wypożyczać. Wypożyczenie fartucha laboratoryjnego pomoże wyeliminować konieczność zakupu nowego fartucha za każdym razem, gdy coś stanie się z poprzednim.

Niektóre sytuacje, które wymagają nowego fartucha laboratoryjnego, obejmują:

Plamy – podczas pracy w medycynie lekarze są narażeni na wiele różnych wycieków w ciągu dnia. Krew i inne płyny mogą tworzyć głębokie i zauważalne plamy, które często są trudne do całkowitego usunięcia. Poplamiony fartuch laboratoryjny może wprawiać pacjentów w niepokój, ponieważ sprawia, że ​​wyglądasz na zaniedbanego i zanieczyszczonego.
Dziury – niektórzy lekarze mają tendencję do pracy przez cały dzień z ostrymi narzędziami, które mogą zaczepić się o odzież i tworzyć dziury. Wzdłuż kieszeni płaszcza mogą również powstać dziury z powodu ciągłego użytkowania, co czyni je bezużytecznymi.
Kurczenie się – wielu lekarzy posiadających fartuchy laboratoryjne nieustannie pierze je, aby zachować ich wygląd. Jednak ciągłe pranie i suszenie może powodować kurczenie się materiału, co w efekcie może utrudniać pracę z pacjentami, nie wspominając o nieprofesjonalnym wyglądzie.
Guziki – Fartuchy laboratoryjne mają zwykle kilka guzików, które pozwalają zapiąć płaszcz i chronić ubrania cywilne pod spodem. Jeśli jednak zginie jakiś guzik, twoje ubranie będzie narażone na zalanie.

Dzięki usługom wynajmu strojów medycznych lekarze każdego dnia mogą wyglądać jak najlepiej, bez dodatkowego stresu i wydawanych pieniędzy. Twój fartuch laboratoryjny będzie również wyglądał jak nowy i profesjonalny, umożliwiając lekarzom maksymalne osiągi.

Jeśli chodzi o wypożyczanie fartuchów medycznych, wielu właścicieli firm jest sceptycznie nastawionych do tego pomysłu. Niektórzy mogli w pewnym momencie doświadczyć słabej obsługi ze strony firmy, podczas gdy inni właściciele słyszeli szepty o ukrytych opłatach i spóźnionych u, więc decydują się trzymać z daleka. Z pewnością jednak znajdzie się wypożyczalnia odpowiednia dla Twojej firmy. Rozważając kilka istotnych kwestii, będziesz w stanie znaleźć odpowiednią wypożyczalnię fartuchów i innych ubrań medycznych bez obawy, że będzie to kosztować Twoją firmę cenny czas lub pieniądze.

Więc co należy wziąć pod uwagę?

Nie chcesz wybierać wypożyczalni, która nie zapewnia fartuchów potrzebnych do Twojej firmy. Zamiast wybierać dwie lub trzy różne firmy, które mają tylko część tego, czego potrzebujesz, poszukaj firmy, która zapewni Ci każdy rodzaj odzieży medycznej potrzebny Twoim pracownikom, aby zaoszczędzić czas i pieniądze.