Wybrzeże Rewalskie – dlaczego warto je odwiedzić?

Wybrzeże Rewalskie – dlaczego warto je odwiedzić?

20 czerwca 2021 0 By Anna Szafrańska

Od lat najczęściej wybieranym kierunkiem przez polskich urlopowiczów jest wybrzeże Bałtyku. Na zachodzie kraju dużą popularnością cieszy się Rewal położony w środkowej części Wybrzeża Trzebiatowskiego. Miejscowość z licznymi kawiarenkami, restauracjami i wszechobecną zielenią zapewni wczasowiczom wiele atrakcji, nie tylko tych związanych z morskimi kąpielami. A różnorodność hoteli i apartamentów pozwoli wypocząć w komfortowych warunkach. Może warto odwiedzić Rewal? Jakie atrakcje turystyczne powinieneś zobaczyć?

 

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Rewalu?

 

Każdego roku tysiące turystów przybywa do Rewala, by odpocząć na czystej, szerokiej i piaszczystej plaży oraz skorzystać z uroków strzeżonego kąpieliska obejmującego 300 metrów linii brzegowej. Dodatkowo najmniejsi wczasowicze mogą skorzystać także z takich atrakcji, jak dmuchane place zabaw (zjeżdżalnie, zamki i inne budowle). Dlaczego jeszcze warto wybrać się do tej nadmorskiej miejscowości?

 

  1. Platforma widokowa

 

Każda osoba spędzająca urlop w Rewalu, powinna obejrzeć wschód i zachód słońca na platformie widokowej. Taras zbudowany na wysokim klifie brzegu to nowoczesna konstrukcja (mająca 19,5×15 metrów), skąd rozchodzi się niesamowity widok na morze i plażę.

 

  1. Park Wieloryba

 

Jedną z największych atrakcji Rewala jest park, w którym zarówno dzieci, jak i dorośli mogą podziwiać ponad 100 morskich eksponatów żyjących na co dzień w różnych wodach świata. Odwiedzenie Parku Wieloryba to, zatem niezapomniana przygoda.

 

  1. Rewalskie wieloryby

 

W centrum Rewala, obok platformy widokowej i podświetlanej w nocy fontanny, turyści mogą podziwiać dwa symbole miejscowości – stalowe wieloryby zaprojektowane przez artystę z Kołobrzegu. Konstrukcje wiążą się z miejscowym podaniem, mówiącym o ogromnym wielorybie wyrzuconym na rewalską plażę podczas sztormu.

 

  1. Pomnik Rybaka

 

Kolejną atrakcją miejscowości jest rzeźba rybaka odlana z brązu, która nawiązuje do rybackich tradycji Rewala.

 

  1. Przystań rybacka

 

Bardzo chętnie odwiedzanym miejscem przez urlopowiczów jest przystań rybacka. To właśnie tutaj turyści mogą podziwiać rybackie kutry, a także kupić świeżo złowione ryby.

 

  1. Szlaki rowerowe

 

W miejscowości oraz w okolicy aktywni wczasowicze znajdą wiele ścieżek rowerowych. Jednym z takich szlaków jest licząca około 10 km Kraina Słońca, mająca swój początek przy hali sportowej. Ścieżka prowadzi obok platformy widokowej, pomniku rybaka, przystani rybackiej, a także obok stacji nadmorskiej kolei wąskotorowej, która jest kolejnym symbolem Rewala. Jeśli chodzi o noclegi, doskonały komfort oraz niezapomniany widok na morze oferuje White Apartments – Apartamenty Rewal.

wczasy z rehabilitacją nad morzem