Windy przemysłowe dwusłupowe i czterosłupowe od producenta – dlaczego to najlepszy wybór dla Twojego zakładu?

Windy przemysłowe dwusłupowe i czterosłupowe od producenta – dlaczego to najlepszy wybór dla Twojego zakładu?

28 grudnia 2022 0 By Redakcja

Zakup wind przemysłowych jest bardzo poważną i przede wszystkim kosztowną inwestycją. Należy ją dokładnie przemyśleć, zastanowić się, jakie windy rzeczywiście najlepiej sprawdzą się w konkretnym zakładzie, a następnie zaprojektować konstrukcję, wykonać ją, zamontować i uruchomić. Praktyka pokazuje, że najkorzystniej jest zamówić windy przemysłowe dwusłupowe czy czterosłupowe od producenta. Dlaczego? Oto kilka argumentów, które warto wziąć pod uwagę.

Kompleksowa realizacja inwestycji

Podstawowym powodem, dla którego warto zamówić windę przemysłową bezpośrednio u producenta, jest to, że producent zapewnia swojemu klientowi kompleksowa obsługę na każdym etapie realizacji inwestycji.

Pamiętajmy, że winda przemysłowa – czy to dwusłupowa, czy czterosłupowa – musi zostać zaprojektowana na potrzeby konkretnego zakładu. Taki projekt, poprzedzony szczegółową analizą potrzeb klienta, zapewnia producent urządzenia dźwigowego. Na tym nie koniec, ponieważ producent będzie odpowiedzialny również za wykonanie, montaż, uruchomienie oraz przeszkolenie personelu z obsługi dostarczonej windy.

Kompleksowa obsługa jest bardzo wygodna dla zamawiającego, który na każdym etapie realizacji inwestycji kontaktuje się tylko z jednym podmiotem, co ułatwia np. ustalenie terminów i minimalizuje ryzyko wystąpienia opóźnień.

Jeden partner, który bezpośrednio odpowiada za jakość konstrukcji

Ważnym argumentem przemawiającym za zamówieniem windy przemysłowej bezpośrednio od producenta jest gwarantowana jakość wykonania windy, jak i jej montażu. Nawiązując współpracę z producentem, który odpowiada za każdy etap realizacji inwestycji, eliminujemy ryzyko popełnienia błędów przez podwykonawców.

Można sobie łatwo wyobrazić konsekwencje dostarczenia windy, która nie może zostać zamontowana w wyznaczonym miejscu z uwagi na błędy projektowe i wykonawcze. Kto za to odpowiada? U kogo reklamować zamówienie?

Taki scenariusz jest mało prawdopodobny, gdy zdecydujemy się na powierzenie całościowej realizacji windy przemysłowej jej bezpośredniemu producentowi, o ile oczywiście będzie to partner godny zaufania, mający wieloletnie doświadczenie i cieszący się dobrą renomą.

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Już na etapie zamawiania windy przemysłowej trzeba się zastanowić nad tym, kto będzie odpowiedzialny za jej serwisowanie. Mówimy tutaj o intensywnie eksploatowanym elemencie wyposażenia zakładu, który wymaga regularnych przeglądów, a od czasu do czasu także usunięcia jakiejś usterki.

W okresie gwarancyjnym oczywiście odpowiada za to producent. Pytanie: co dalej? Doświadczenie podpowiada, że warto zamówić windę przemysłową u producenta, który zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Jest to korzystne rozwiązanie z uwagi na skrócenie przestojów – producent ma w końcu bezpośredni dostęp do części zamiennych, doskonale zna swoją konstrukcję, co pozwala o wiele szybciej przeprowadzić czynności serwisowe i naprawcze.

Rekomendowany producent wind przemysłowych dwusłupowych i czterosłupowych

W Polsce mamy producenta wind przemysłowych, który jest wysoko oceniany nie tylko w naszym kraju, ale również na rynkach zagranicznych. To spółka PROMUS Katowice, dostarczająca swoje produkty do 11 krajów, od ponad 30 lat specjalizująca się w projektowaniu, tworzeniu i integrowaniu zaawansowanych rozwiązań dla przemysłu.

W ofercie PROMUS Katowice znajdziesz nie tylko windy przemysłowe dwusłupowe i czterosłupowe, ale również inne urządzenia składające się na systemy transportu wewnętrznego: przenośniki, sztaplarki do palet, przesuwnice, stoły obrotowe i obrotnice, stoły podnoszone, naczepy samozaładowcze czy stacje dokowania automatycznego.

Więcej o tym, dlaczego zaprojektowanie, produkcję, montaż i uruchomienie wind przemysłowych warto powierzyć właśnie spółce PROMUS Katowice, możesz przeczytać w artykule na stronie https://promuskatowice.pl/artykuly/.