Ważna rola oświetlenia w aranżacjach wnętrz

Ważna rola oświetlenia w aranżacjach wnętrz

15 grudnia 2020 0 By Redakcja

Oświetlenie jest czymś, co często uważamy za rzecz oczywistą, ale łączy wszystkie inne elementy pomieszczenia i nadaje mu nastrój i ton. Każdy blog o aranżacji wnętrz podejmuje ten temat – więc to również o czymś świadczy.

Dodanie centralnego żyrandola lub ciekawej lampy stołowej może całkowicie odmienić pomieszczenie – to wykończenie dopełniające wnętrze. W niniejszym poradniku przedstawimy niektóre z najważniejszych kwestii przy wyborze oświetlenia do dekoracji, bo również uważamy, że oświetlenie to „biżuteria domu”.

Uważamy, że oświetlenie powinno być jedną z pierwszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy rozpoczynaniu projektu, do tego stopnia, że niektóre salonu wystawowe są urządzane specjalnie pod kątem luksusowego oświetlenia!

Wybierz z serca

Przede wszystkim element oświetlenia dekoracyjnego powinien być czymś, co kochasz, co będzie stanowić wyraz i nadać pomieszczeniu trochę charakteru. Nie bój się wprowadzić elementu zabawy do swojego oświetlenia. Trendy w oświetleniu przychodzą i odchodzą, ale produkt wysokiej jakości, który po prostu uwielbiasz, przetrwa próbę czasu.

Ułóż swoje oświetlenie

Nigdy nie należy polegać na jednym elemencie oświetlającym całe pomieszczenie – lampy sufitowe, oprawy, lampy i kinkiety mają swoją rolę do odegrania. Warstwowe oświetlenie jest kluczem do tworzenia różnych nastrojów w pomieszczeniu, niezależnie od tego, czy chcesz zrobić wrażenie za pomocą żyrandola, czy stworzyć bardziej intymną okazję za pomocą lamp.

Zwróć uwagę na wykończenia

Wszystkie miedziane, niklowane i posrebrzane wykończenia odbijają światło w inny sposób i dodają inny efekt do aranżacji – od klasycznej po współczesną lub przemysłową. Niektóre elementy oświetlenia w najbardziej luksusowych kolekcjach są również wykonane ze skóry, koralu lub porcelany, więc pamiętaj o tych wszystkich wykończeniach, jeśli wybierasz oświetlenie dla określonego wyglądu.

Zanotuj szczegóły

Kupując lampy ze szkła lub kryształu, zwróć uwagę na szczegóły, takie jak lokalizacja producenta i jeśli to możliwe, poproś o próbkę przed zakupem. Najlepsze oświetlenie jest wykonywane ręcznie przez rzemieślników lub produkowane w europejskich fabrykach – z czego Ci producenci są i powinni być niezwykle dumni!

Nie bój się koloru!

Subtelna flanelowa szarość jest zawsze stylowa, ale kolorowe pojedyncze wisiorki zawieszone na różnych poziomach są również zabawne i interesujące. Firmy produkujące lampy ze szkła również stawiają na wspaniałe, żywe kolory.

Pomyśl o całym pokoju jako całości

Czasami tylko jeden nowy element oświetleniowy może zrobić ogromną różnicę w pomieszczeniu, pamiętaj tylko, aby zadbać o odpowiednie ustawienie, ponieważ odpowiednia wysokość i umiejscowienie są kluczowe. Jeśli masz taką możliwość – skorzystaj z bezpłatnej usługi projektowania polegającej na dopasowaniu wykończenia oświetlenia do mebli w celu uzyskania jednolitego wyglądu. Właściwe oświetlenie jest niezbędne, aby efekt końcowy był spójny i nastrojowy – o tym pamiętając na pewno uzyskasz równie piękny efekt końcowy w swoim domu.