Gospodarka magazynowa – te obliczenia mogą Ci się przydać!

Gospodarka magazynowa – te obliczenia mogą Ci się przydać!

16 grudnia 2020 0 By Redakcja

Przestrzeń magazynowa jest obecnie na wagę złota, a koszt niedostatecznego wykorzystania magazynu szybko się sumuje. Poniższe wskazówki dotyczące oszczędzania miejsca pomogą zoptymalizować przestrzeń magazynową, poprawić wydajność i zmniejszyć koszty.

Oblicz swoje obecne wykorzystanie przestrzeni, aby dokładnie wiedzieć, jak jest używana Twoja przestrzeń

Optymalizacja przestrzeni magazynowej zaczyna się od dokładnego określenia, jaka część magazynu jest używana i do czego jest używana. Te metryki wykorzystania magazynu są ważne przy określaniu, jakie kroki należy podjąć w następnej kolejności.

Oto cztery proste kroki, aby obliczyć bieżące wykorzystanie przestrzeni:

1. Oblicz całkowity rozmiar magazynu
2. Zacznij od całkowitego materiału kwadratowego Twojego obiektu.
3. Odejmij przestrzeń biurową, toalety i wszelkie inne miejsca, które nie są używane do przechowywania.
4. Pomnóż pozostałą powierzchnię przez wysokość wolnej przestrzeni magazynu.

Jest to odległość od wykończonej podłogi w magazynie do dowolnego obiektu napowietrznego. To pozostawia całkowitą wielkość magazynu.

Oblicz rozmiar obszaru przechowywania

Pomnóż długość i szerokość zewnętrznych wymiarów regału przez wysokość największego ładunku w tym obszarze. Nie zapominaj, że wysokość najwyższego ładunku może nie być jednolita w całym magazynie. To jest Twoja potencjalna lub maksymalna przestrzeń w oparciu o bieżącą konfigurację, która Ci pomoże rozmieścić mądrze każdy regał wysokiego składowania.

Przeanalizuj swój potencjalny obszar przechowywania

Musisz podzielić wielkość powierzchni magazynowej przez całkowitą wielkość magazynu i pomnożyć przez 100. Jaki procent otrzymacie? Ta liczba reprezentuje ilość magazynu, którą można potencjalnie wykorzystać do przechowywania. Powinieneś być między 22-27 procent. Ten zakres oznacza, że Twoi pracownicy mają wystarczająco dużo miejsca, aby efektywnie poruszać się w celu kompletacji, załadunku i rozładunku bez marnowania dostępnej przestrzeni. Jeśli procent jest niższy niż 22 procent, przestrzeń można poprawić, optymalizując lokalizacje regałów i szerokości korytarzy.

Teraz oblicz swoje wykorzystanie przestrzeni

Dodaj ilość wszystkich produktów, które są przechowywane w Twoim magazynie. Te informacje są prawdopodobnie już dostępne w Twoim systemie zarządzania magazynem. Jeśli korzystasz z systemu, po prostu podziel całkowitą objętość wszystkich produktów przez rozmiar powierzchni magazynowej i pomnóż przez 100.

Wykorzystanie powierzchni magazynowej jest całkowicie zależne od konkretnego magazynu, systemu magazynowania i charakterystyki zapasów, w tym liczby towarów, ich wielkości i ilości przewożonych. Po określeniu wykorzystania powierzchni magazynowej możesz przeanalizować tę liczbę. Na przykład możesz zadać sobie pytanie: „Dlaczego nasze wykorzystanie wynosi tylko 60 procent?” Odpowiedź może brzmieć: „Używamy metody układania w stos, która wymaga opróżnienia całego obszaru, zanim będzie można go ponownie wypełnić”.