Urządzamy nowy dom – jak właściwie planować wydatki?

Urządzamy nowy dom – jak właściwie planować wydatki?

17 lutego 2020 1 By Anna Szafrańska

Kupno własnego domu to poważna decyzja i spora inwestycja, która jest obciążeniem finansowym na długi czas. Jeśli jednak chcemy mieć swój dom z ogródkiem, lepiej jest od razu kupić własną nieruchomość zamiast wynajmować od kogoś. Wysokość raty kredytowej może być zbliżona do kosztów comiesięcznego wynajmu.

Osoby, które kupują własny dom, niezależnie czy są to segmenty Warszawa, bliźniaki czy domy wolno stojące, musza liczyć się z tym że do kosztów zakupu domu z pewnością dojdą dosyć poważne wydatki na jego wyposażenie. Tu trzeba mieć świadomość, że wyposażenie domu będzie zdecydowanie droższe niż zaaranżowanie niewielkiego mieszkania na kilkudziesięciu metrach. Wiele domów oddawanych jest do użytku jedynie z podstawowym wykończeniem, co powoduje, że zanim w nich zamieszkamy, musimy zadbać jeszcze o wiele prac wykończeniowych. Od zakupu domu do momentu, gdy będzie nam się w nim żyło jak w domu, może więc upłynąć jeszcze sporo czasu.

Dobre planowanie wydatków na aranżację

Jeśli chcemy szybko urządzić dom, musimy zabrać się za planowanie wydatków. Dzięki temu ograniczymy te, które są chwilowo zbędne, a skupimy na tych, które są po prostu konieczne. W przypadku, gdy nowy dom wymaga sporych nakładów pracy i środków na wykończenie, skupmy się przede wszystkim na tych pracach, bez których nie da się w domu zamieszkać. Trzeba również zadbać o podstawowe wyposażenie wnętrza. W tej kwestii należy się skupić na tych meblach oraz urządzeniach i elementach wyposażenia, które są niezbędne do codziennego funkcjonowania. A więc stół i krzesła, lodówka i pralka, a także szafki kuchenne z pewnością będą wydatkiem pierwszej potrzeby. Jeśli natomiast marzy nam się efektownie urządzony taras, wygodny, designerski fotel czy zestaw obrazów na ścianach, warto z takimi wydatkami nieco poczekać. Na pewno nie są one niezbędne i nie należy planować ich w pierwszej kolejności.

Oszczędzanie nie zawsze się sprawdza

projektant wnętrz warszawaWiele osób, które stały się szczęśliwymi posiadaczami własnych domów, stara się je urządzić szybko i po kosztach, aby móc jak najszybciej w nich zamieszkać. Jednak korzystanie ze słabych ekip wykończeniowych oraz inwestowanie w najtańsze meble nie jest dobrym rozwiązaniem. Najczęściej dosyć szybko zaczną się pojawiać usterki, niedociągnięcia i niedoróbki, których usunięcie będzie generowało dodatkowe koszty. Gdy urządzamy nasz nowy dom i chcemy, aby był doskonałą przestrzenią do życia, inwestujmy przede wszystkim w jakość. Nawet, jeśli na moment zamieszkania w kompleksowo wyposażonym domu trzeba będzie nieco poczekać, nie warto szukać oszczędności tam, gdzie jest to niewskazane. Zaaranżujmy wnętrza na tyle, aby można było się do nich wprowadzić, a następnie przez kolejne miesiące można je na spokojnie doposażać.

Szukasz nowego domu pod Warszawą? Sprawdź na http://www.aspenpark.pl