Trendy w projektowaniu przestrzeni biurowych

Trendy w projektowaniu przestrzeni biurowych

27 czerwca 2023 0 By Anna Szafrańska

 

W ostatnich latach nastąpiły liczne zmiany w sposobie pracy ludzi, dlatego też sporo trendów w projektowaniu, które wprowadzono w nowoczesnych biurach, staje się obecnie normą. Poniżej omówimy kilka z nich, co może dać inspiracje do stworzenia własnej, unikatowej przestrzeni biurowej.

Kojąca zieleń w przestrzeni biurowej

Każda nowoczesna przestrzeń biurowa powinna zawierać rośliny. Jak dowodzą bowiem liczne badania, wpływają one zbawiennie na nasz układ nerwowy – sprzyjają kreatywności i uspokajają. Co istotne, rośliny wytwarzają również tlen i oczyszczają powietrze ze szkodliwych związków. Tworzą też niepowtarzalną atmosferę, dzięki której surowa przestrzeń biurowa zmienia się w miejsce przyjazne do pracy. W takim miejscu łatwiej pozostać skoncentrowanym na wypełnianiu zawodowych obowiązków.

Dystrybutor butlowy lub filtrujący wodę jako ważne wyposażenie biura

Woda do biura znajdująca się w dystrybutorze ma sporo zalet. Możemy otrzymać duże ilości wody za niewielką opłatą – zimną lub ciepłą, gazowaną albo niegazowaną. Jeśli często wybieramy napoje butelkowane, takie urządzenie będzie dla nas idealnym rozwiązaniem – oszczędnym i ekologicznym. Dystrybutor filtrujący wodę https://aquamo.com.pl/ jest zaś jeszcze bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, gdyż pozwala na picie przefiltrowanej wody prosto z sieci wodociągowej.

Biurka do stania oraz siedzenia

Wykonywanie obowiązków zawodowych przez dłuższy czas w tej samej pozycji nie jest zdrowe – to fakt, który znany jest od dawna. Obecni pracownicy nie chcą już być przykuci do biurek. Zależy im na tym, aby mogli swobodnie zarządzać miejscami, w których na co dzień pracują. Dlatego projektowanie przestrzeni biurowych powinno uwzględniać rozwiązania, dzięki którym można postawić na, chociażby niewielką aktywność.

Jednym z przykładów są zdecydowanie biurka, przy których można nie tylko siedzieć, ale również w razie potrzeby zmiany pozycji również stać. Mają regulowaną manualnie albo elektrycznie wysokość blatu, dzięki temu wygodnie i szybko można dobrać ją do wzrostu konkretnego pracownika.

Miejsca do odpoczynku

Zorganizowanie przestrzeni do odpoczynku jest jedną z najistotniejszych kwestii, o którą należy zadbać w biurze. Spora liczba pracowników wymienia je, jako ważne dla przywracania odpowiedniego samopoczucia oraz osiągnięcia lepszej wydajności. W takim miejscu można się zrelaksować i na chwilę zapomnieć o obowiązkach zawodowych. To idealna przestrzeń, kiedy pracownicy zechcą skorzystać z przerwy.

Metryki i wskaźniki przy wycenie przedsiębiorstwa: kluczowe czynniki wpływające na wartość