Szkolenia i kursy dla opiekunów osób starszych – jak wybrać dobrą ofertę?

Szkolenia i kursy dla opiekunów osób starszych – jak wybrać dobrą ofertę?

17 sierpnia 2021 0 By Anna Szafrańska

Opieka nad osobami starszymi to branża i zawód, który stale się rozwija ze względu na nieustannie rosnące zapotrzebowanie. Praktycznie w każdym kraju seniorów z roku na rok jest coraz więcej, a jednocześnie potrzebują oni profesjonalnej opieki, pomocy i wsparcia. Osoby starsze często są niesamodzielne i nie mogą funkcjonować bez nikogo z zewnątrz.

Wraz ze starzeniem się społeczeństwa i rosnącym zapotrzebowaniem na wsparcie seniorów, powstawać zaczęły zawody wyspecjalizowane we wsparciu osób starszych. Jednym z nich jest opiekunka osoby starszej, która w dzisiejszych czasach ma wiele możliwości znalezienia dobrego zatrudnienia. Opiekunki bez problemu znajdują pracę zarówno w kraju, jak i za granicą. Myli się jednak ten, kto myśli, że do wykonywania takiej pracy wystarczą jedynie dobre chęci. Wręcz przeciwnie – zawód opiekunki wymaga odpowiedniego przygotowania, kompetencji i kwalifikacji zawodowych. Opiekunki muszą być po kursie lub szkoleniu, na którym poznały zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne umiejętności. W przypadku opiekunek, które planują pracę za granicą, bardzo ważne jest również, aby znać język kraju, do którego się wybierają. Komunikatywna znajomość języka często jest jednym z podstawowych wymogów, jakie przedstawiają zagraniczni pracodawcy.

Jak szukać szkoleń dla opiekunek?

Zaród opiekuna osoby starszej jest bardzo popularny, a co za tym idzie – można znaleźć sporo ofert kształcenia się w tym kierunku. Kursy dla opiekunek znajdziemy w szkołach policealnych, ośrodkach szkoleniowych, centrach kształcenia. Dostępne są również kursy e-learningowe, które pozwalają na dopasowanie nauki do indywidualnych potrzeb i możliwości czasowych. E-learning możliwy jest jednak tylko w przypadku zajęć teoretycznych, na zajęcia praktyczne i tak trzeba przyjść osobiście. W poszukiwaniu dobrego kursu dla opiekunek warto brać pod uwagę co najmniej kilka kwestii. Zanim zdecydujemy się na konkretny kurs, warto się upewnić, kto go realizuje, czy firma ma doświadczenie i odpowiednią renomę na rynku, jaki jest program kursu, kto prowadzi zajęcia teoretyczne i praktyczne. Sprawdźmy, jakie certyfikaty czy dokumenty uzyskamy po zakończeniu nauki, czy trzeba zdawać egzaminy, czy wystarczy chodzić na zajęcia. Bardzo ważne są również opinie na temat kursów, jakie można znaleźć w sieci. Im dokładniej wybierzemy kurs dla opiekunek, tym większą możemy mieć pewność, że będzie realizowany na najlepszym poziomie i faktycznie dostarczy nam nie tylko papierek poświadczający ukończenie nauki, ale również sporo wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych.

Wyjazdy do pracy za granicę

Opiekunki po specjalistycznych kursach mają całe mnóstwo możliwości zawodowych. Niekoniecznie trzeba szukać pracy wyłącznie w Polsce – za granicą polskie opiekunki są niezwykle poszukiwane i mogą liczyć na stabilne zatrudnienie oraz bardzo dobre zarobki. Jeśli chcesz pracować poza krajem, ale nie wiesz, od czego zacząć poszukiwanie pracy, warto zgłosić się do którejś z dobrych agencji dla opiekunek. Na https://www.aterima-med.pl/ znajdziesz firmę, która ma odpowiednie doświadczenie, renomę, ma rozbudowaną bazę zarówno opiekunek, jak i pracodawców, jest w stanie dopasować ofertę pracy do potrzeb konkretnej opiekunki. Dzięki korzystaniu z usług agencji można mieć pewność, że wszystkie formalności zostaną właściwie załatwione, a praca będzie dokładnie taka, jak w umowie.