Jak dbać o męską cerę?

Jak dbać o męską cerę?

18 sierpnia 2021 0 By Redakcja

Męska skóra jest mniej wymagająca od kobiecej i bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych, co nie znaczy, że nie potrzebuje żadnych kosmetyków. Odpowiednio prowadzona pielęgnacja spowolni starzenie się skóry i zmniejszy ryzyko wystąpienia problemów dermatologicznych.

Szczególne potrzeby męskiej cery

Męska skóra jest mniej wrażliwa, ale też bywa kłopotliwa. Przy skórze wrażliwej warto sięgać po naturalne produkty, które zapewniają długą ochronę i łagodzą podrażnienia, a znaleźć je można na przykład na https://eranatura.pl/pielegnacja-ciala-naturalne-kosmetyki/dezodoranty-naturalne-kosmetyki/.

Do oczyszczania cery lepiej nie używać zwykłego mydła, bo ono wysusza. Dobrze sprawdzi się żel do twarzy, dopasowany do typu skóry, albo mydło ekologiczne, z olejami roślinnymi, które usuwają zanieczyszczenia i świetnie nawilżają naskórek. Warto też raz w tygodniu robić peeling twarzy, który usuwa martwy naskórek i chroni przed wrastaniem włosków, co w przypadku codziennego golenia twarzy ma duże znaczenie. Peeling chroni także przed trądzikiem, a ponieważ męska skóra ma więcej gruczołów łojowych, jest narażona na wypryski oraz zaskórniki.

Jak się golić?

Golenie bywa niekiedy bardzo nieprzyjemne dla skóry, więc tym bardziej należy zwrócić uwagę na właściwą pielęgnację. Do golenia powinno się używać kremu, balsamu albo żelu, w przypadku cery wrażliwej najlepszy będzie preparat dedykowany, z hipoalergicznym składem. Po zakończeniu golenia dobrze jest obmyć twarz zimną wodą, co zadziała kojąco na skórę i obkurczy naczynia krwionośne.

Po osuszeniu twarzy koniecznie trzeba zaaplikować kosmetyk po goleniu, który ma za zadanie nawilżyć skórę i złagodzić podrażnienia. Na suchą skórę odpowiednie są kremy i balsamy dostępne na przykład na https://eranatura.pl/kosmetyki-naturalne-dla-mezczyzn/, cerę tłustą powinno się smarować lżejszymi żelami.

Woda po goleniu przyjemnie orzeźwia, ale zwykle jest na bazie alkoholu, który działa drażniąco, nie jest to więc dobry kosmetyk dla mężczyzn o wrażliwej skórze.

Zobacz również jak możesz walczyć z chorobą alkoholową -> https://esperal-warszawa.pl/