System domofonowy w zakładzie pracy – czy warto go instalować?

System domofonowy w zakładzie pracy – czy warto go instalować?

22 listopada 2021 0 By Anna Szafrańska

Zakład pracy powinien być pod każdym względem zabezpieczony przed wstępem osób niepowołanych, a także przed kradzieżą. Firmy radzą sobie z tym na wiele sposobów w zależności od wielkości zakładu pracy, a także od tego, co i w jaki sposób trzeba chronić. Oprócz monitoringu oraz systemu alarmowego, dobrym rozwiązaniem może być nowoczesny domofon, dzięki któremu zawsze będzie można mieć kontrolę dotyczącą tego, kto pojawia się na terenie zakładu pracy.

Domofon może być doskonałym rozwiązaniem zarówno w przestrzeni biurowej, jak również na magazynach czy halach produkcyjnych. Oczywiście, pod warunkiem, że zdecydujemy się na nowoczesny system domofonowy powiązany z monitoringiem. Wideodomofon pozwala na dokładne zobaczenie tego, kto znajduje się przy wejściu. Taki domofon świetnie chroni przed wejściem na teren zakładu osób trzecich, niepowołanych, a także każdego, kto nie powinien w firmie się znajdować. W poszukiwaniu dobrych systemów domofonowych warto zwracać uwagę na dobrej jakości urządzenia, a także na firmy, które mają wiedzę i doświadczenie w instalowaniu tego rodzaju rozwiązań.

Jak wybierać system domofonowy?

Wybór domofonu do firmy z pozoru może wydawać się dosyć prostą sprawą, w praktyce okazuje się jednak, że nie jest to takie proste. Przede wszystkim, na rynku mamy do wyboru całe mnóstwo rozwiązań, urządzeń, mniej lub bardziej zaawansowanych systemów, które są przeznaczone do różnych potrzeb. Dlatego też nie ma jednego, sprawdzonego systemu, który doskonale sprawdziłby się w każdej firmie i każdym obiekcie. Przy wybieraniu domofonu zwracajmy uwagę na to, jakie ma pełnić funkcje, czy chcemy powiązać go z systemem alarmowym lub monitoringiem, czy ma być jedynie głosowy czy może także ma mieć wmontowaną kamerę. Duży wybór domofonów i całych systemów to także dosyć spore zróżnicowanie cenowe. System może kosztować mniej lub więcej w zależności od tego, jakie komponenty wybierzemy. Nie należy oszczędzać na domofonach, ani na żadnych innych elementach zabezpieczeń. Poszukiwanie jak najtańszych rozwiązań może bowiem okazać się nie do końca słuszne. Im tańsze systemy, tym bardziej są zawodne, mniej trwałe lub mało odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Kto zamontuje domofon?

Do montażu domofonu warto zatrudnić wyspecjalizowaną firmę. Dobrym rozwiązaniem może być również solidny i sprawdzony elektryk z uprawnieniami, który bez problemu poradzi sobie z montażem domofonu. Elektryk Łódź to rozwiązanie dla osób mieszkających w Łodzi lub okolicach miasta, które nie tylko szukają kogoś do zamontowania domofonu, ale również szukają sprawdzonych i solidnych usług elektryków. Wieloletnie doświadczenie, wysokie kwalifikacje oraz szereg zadowolonych klientów to gwarancja pełnego zadowolenia z każdej zleconej usługi. Jeśli zależy nam na solidnych usługach elektrycznych, nie kierujmy się przy wyborze ceną usług. Nie jest to miarodajne kryterium – tanie usługi najczęściej mogą być na dosyć niskim poziomie, co sprawia, że po niedrogich fachowcach dużo częściej trzeba poprawiać.