Sklep internetowy – jak pozyskiwać klientów?

Sklep internetowy – jak pozyskiwać klientów?

15 marca 2022 0 By Redakcja

Prowadzenie sklepu internetowego to dobry pomysł na biznes, pod warunkiem, że zadbamy o nieustanne pozyskiwanie klientów. Nawet najlepsze produkty nie obronią się, jeśli użytkownicy sieci nie będą wiedzieli o istnieniu sklepu. Pozyskiwać klientów możemy na wiele sposobów, skuteczność poszczególnych metod zależy między innymi od specyfiki sklepu i rodzaju oferowanego asortymentu.

Pozyskiwanie klientów jest działaniem długofalowym i najczęściej nie można spodziewać się natychmiastowych efektów. Dlatego też nie zrażajmy się, jeśli początkowo użytkowników odwiedzających sklep będzie niewiele. Z biegiem czasu z pewnością zmieni się to na lepsze. W jaki sposób można pozyskiwać klientów do sklepu internetowego? Przedstawiamy kilka skutecznych metod, które warto wykorzystać do promocji w branży e-commerce.

Ruch z FB

Media społecznościowe są w dzisiejszych czasach jednym z bardziej skutecznych nośników reklamowych. Profil na FB to obowiązkowy element działań marketingowych w sklepie internetowym. Można wokół niego budować społeczność żywo zainteresowaną produktami, a także informować o ciekawych ofertach i promocjach, które będą przyciągać nowych kupujących. Początkowo działania na FB mogą być mało skuteczne, jednak z biegiem czasu i w miarę wzrostu społeczności na FB można liczyć na coraz większe zainteresowanie produktami sklepu, a co za tym idzie – także na zwiększenie sprzedaży.

Ruch z Google

Jako najpotężniejsza wyszukiwarka internetowa Google oferuje szereg narzędzi dla osób prowadzących działania marketingowe. Warto zadbać o właściwe pozycjonowanie w Google, czyli działania, których celem jest jak najwyższa pozycja w wyszukiwarce. Można również skorzystać ze specjalistycznych narzędzi, jak Google Ads, które dodatkowo zwiększają ruch na naszej docelowej stronie.

Porównywarki ofert

Kolejnym elementem, który będzie przydatny w promowaniu sklepu internetowego są porównywarki ofert. Dołączenie do nich daje możliwość zaprezentowania się szerszemu gronu odbiorców, a klienci szukający konkretnego produktu łatwiej będą mogli namierzyć właśnie nasz sklep.

Sieci afiliacyjne

Ruch do sklepu internetowego można również pozyskiwać z sieci afiliacyjnych, które polegają na współpracy reklamodawców z wydawcami, polecaniu konkretnych produktów oraz innych działaniach marketingowych, np. zachęcanie do zapisania się do newsletterów. Podobnie jak wiele innych działań mających na celu zwiększenie ruchu, uczestnictwo w sieciach afiliacyjnych jest płatne, jednak najczęściej płaci się za uzyskany efekt.

Agregatory ofert

Sprawdzonym i skutecznym narzędziem do promowania produktów ze sklepu internetowego w różnych miejscach sieci są agregatory ofert, które zbierają ciekawe produkty z różnych dobrych sklepów internetowych. W agregatorze znajdują się zwykle propozycje z wielu sklepów, dzięki czemu klienci mają możliwość wyboru takiego rozwiązania, które ich najbardziej interesuje. Agregatory ofert dostępne są dla sklepów w różnych branżach, można więc znaleźć taki, który będzie w stu procentach dopasowany do asortymentu sklepu. Ciekawe propozycje dla kategorii dom i wnętrze można znaleźć na sofario.com. Natomiast klienci zainteresowani produktami z kategorii zwierzęta mogą zrobić interesujące ich zakupy za pośrednictwem https://zoofario.com/. Wybierając agregatory ofert warto wybierać takie, które są obecne w sieci od dłuższego czasu, posiadają spory ruch i faktycznie są w stanie wygenerować ruch dla sklepu.