Przygotowanie skóry do zabiegu mikropigmentacji – krok po kroku

Przygotowanie skóry do zabiegu mikropigmentacji – krok po kroku

7 września 2021 0 By Anna Szafrańska

Zabieg mikropigmentacji jest z roku na rok coraz bardziej popularny, gdyż pozwala na uzyskanie doskonałych efektów w przypadku osób, które borykają się z utratą włosów. Wykonanie zabiegu mikropigmentacji powinno być poprzedzone przygotowaniami dosyć zbliżonymi do tych, jakie musimy poczynić przed zrobieniem każdego innego tatuażu.

Zabieg mikropigmentacji polega na wprowadzeniu pod skórę głowy specjalnego barwnika, który będzie imitował włosy. Trzeba więc zrobić całe mnóstwo nakłuć, które mogą być bolesne lub powodować dyskomfort. Celem zabiegu jest stworzenie wrażenia posiadania włosów, czyli optyczne ich zagęszczenie. Jeśli zabieg jest umiejętnie wykonany, nie da się odróżnić, w którym miejscu kończy się naturalna linia włosów, a gdzie zaczyna obszar poddany mikropigmentacji. Taki zabieg to idealne rozwiązanie dla osób, które mają problem z łysieniem, szczególnie w pewnych partiach głowy. Poprawia nie tylko nasz wygląd, ale również samopoczucie i kondycję psychiczną. Warto więc zainwestować, szczególnie że koszty zabiegu są niewielkie w porównaniu do efektu i jego kilkuletniej trwałości.

Jak się przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem mikropigmentacji trzeba zadbać o skórę głowy, jej nawilżenie i kondycję. Warto stosować dobre kremy i balsamy, które sprawią, że skóra będzie w dobrym stanie. Dobrze jest również pić dużo wody, dzięki czemu także od środka skóra będzie odpowiednio nawilżona. Przed zabiegiem trzeba unikać picia alkoholu i kawy, gdyż może to negatywnie wpływać na efekt końcowy. No i oczywiście, warto przygotować się na to, że zabieg nie będzie przyjemny. Skóra na głowie jest dosyć cienka, co może wiązać się z dolegliwościami bólowymi i dyskomfortem. Jednak efekt, jaki dzięki temu można uzyskać, zdecydowanie jest warty tych kilku chwil cierpienia. Poza skórą głowy, mikropigmentacja jest również stosowana do optycznego uzupełnienia brwi czy brody. Efekt zabiegu jest trwały, ale jednak nie długowieczny. Najlepszy efekt utrzymuje się mniej więcej do 3-6 lat po zabiegu, później barwnik zaczyna coraz bardziej blednąć, co może powodować, że partie nim pokryte będą wyróżniać się od naturalnych włosów. Wtedy najlepiej jest cały zabieg powtórzyć.

Gdzie wykonasz mikropigmentację?

Jako że mikropigmentacja jest zabiegiem dosyć podobnym do zwykłego tatuowania czy makijażu permanentnego, dobrze jest szukać salonów tatuażu, które mają w swojej ofercie także takie zabiegi. Dobre studio tatuażu Szczecin wykona zabieg profesjonalnie, szybko i z dokładnie takim efektem, jaki chcemy uzyskać. W poszukiwaniu odpowiedniego salonu nie należy kierować się kwestią ceny – tam, gdzie będzie najtaniej, może się okazać, że nie będzie zabiegów na odpowiednim poziomie. Przed wybraniem konkretnego miejsca sprawdźmy dokładnie opinie na jego temat, a także zdjęciowe portfolio. Na tej podstawie najlepiej można ocenić, czy uzyskiwane w salonie efekty są czymś, czego oczekujemy. Bez względu na to, czy interesuje Cię mikropigmentacja czy makijaż permanentny Szczecin, zawsze sprawdzaj także warunki higieniczne i sanitarne, jakie panują w danym salonie. Są to bowiem zabiegi, które wiążą się z ingerencją w skórę – wszystkie narzędzia i sprzęty powinny być regularnie dezynfekowane i sterylizowane. Jakiekolwiek uchybienia w kwestii higieny powinny automatycznie dyskwalifikować dany salon z obszaru naszych zainteresowań.

Zobacz także stronę: wszywkaalkoholowaszczecin.pl