Przeprowadzka domu, a przeprowadzka biura: jaka różnica?

Przeprowadzka domu, a przeprowadzka biura: jaka różnica?

14 października 2020 0 By Redakcja

Przeprowadzka to ogromne przedsięwzięcie w każdych okolicznościach – zawsze będzie wymagało sprawnych osób, odpowiednich zapasów, czasu i dużych ciężarówek. Chociaż czynniki stresogenne związane z przeprowadzkami mieszkalnymi i komercyjnymi mogą wyglądać podobnie lub tak samo, istnieją pewne istotne różnice, które mogą sprawić, że warto rozważyć usługi / wynajem sprzętu / dostawy oferowane przez profesjonalną firmę przeprowadzkową. Dzisiaj omówimy kilka z tych kluczowych różnic.

Więcej do przeniesienia

Przeprowadzki biurowe często obejmują więcej przedmiotów / mebli / sprzętu do spakowania / rozpakowania / transportu niż w przypadku przeprowadzki do domu. Nawet małe biura zazwyczaj mieszczą wiele biurek, komputerów, przemysłowych drukarek / niszczarek / skanerów, biur i krzeseł, szafek na dokumenty itp. Dlatego przenoszenie biur wymaga więcej czasu i wysiłku, na co właściciele firm często nie mogą sobie pozwolić. Z tego powodu wielu wybierze profesjonalną firmę przeprowadzkową, która poradzi sobie z dosłownym „podnoszeniem ciężarów” związanym z przeprowadzką komercyjną.

Drogie wysposażenie

Zwykle przy przeprowadzce biura występuje duża ilość drogiego sprzętu, a co za tym idzie znacznie większe ryzyko przypadkowego uszkodzenia drogich przedmiotów, takich jak komputery. Wielu właścicieli firm nie czuje się komfortowo, pozostawiając tyle kosztownego sprzętu w rękach nieprofesjonalistów, więc zatrudniają pracowników do przeprowadzki firm Warszawa, aby zmniejszyć ryzyko. Ponadto, w mało prawdopodobnym przypadku, gdy uszkodzenie wystąpi w rękach profesjonalistów, na ogół jesteś objęty ubezpieczeniem w zakresie takich rzeczy, jak wymiana i / lub naprawa. W związku z przeprowadzkami biurowymi w firmie jest znacznie wyższa kwota gotówki, więc najlepiej nie ryzykować i nie ryzykować zapłacenia ceny za niefortunny wypadek. Najczęściej w przypadku przeprowadzek mieszkaniowych koszt szkód nie jest tak wysoki, co sprawia, że ​​uzasadnienie rezygnacji z firmy przeprowadzkowej jest trochę łatwiejsze.

Wrażliwe dane klientów

Uszkodzenia sprzętu, takiego jak komputery, są nie tylko kosztowne pod względem bezpośredniej wartości pieniężnej, ale zawierają również ważne i wrażliwe informacje, które mogą zostać utracone w przypadku wystąpienia awarii. Komputery przechowują ważne dane klientów, a utrata takich danych może łatwo kosztować firmę cenne i długotrwałe relacje z klientami.

Przerwanie płynności działania

przeprowadzki Warszawa cennikPrawdopodobnie najbardziej znaczącą różnicą między przeprowadzkami mieszkaniowymi i komercyjnymi jest fakt, że przeprowadzki nie wymagają od firmy wstrzymywania ważnych operacji. Bez korzystania z usług komercyjnych potrzeby firmy i klientów są nieuchronnie odsuwane na bok, a biznes cierpi. Pracownicy nie powinni przejmować się przenoszeniem biura, powinni skupić się na wykonywanym zadaniu – swojej pracy. Nie należy oczekiwać, że kierownicy biur przyjmą na siebie dodatkową odpowiedzialność za ułatwienie przeniesienia całego biura, poza ich już niezwykle ważnymi obowiązkami.