Projekty domów ekologicznych

Projekty domów ekologicznych

30 maja 2020 0 By Redakcja

Budowanie, posiadanie i mieszkanie w zielonym domu zbudowanym przez specjalistów jest nie tylko dobre dla środowiska, ale także dla twojego stanu finansowego. Niestety istnieje wiele dezinformacji na temat korzyści ekonomicznych, które możesz zyskać stawiając na projekty domów ekologicznych. Niektóre oparte na starych, nieaktualnych informacjach. Niektóre mity są po prostu błędne.

Na przykład:

Mit: Budowa ekologicznego domu o wysokiej wydajności zawsze kosztuje o wiele więcej niż zwykły dom.

Fakt: zielone domy takie jak https://archido.pl/46-projekty-domow-szkieletowych mogą kosztować mniej więcej tyle samo, co budowane niestandardowe domy o jakości konwencjonalnej. Zielony dom może kosztować nieco więcej niż zwykły dom. Możesz jednak wydać więcej na tradycyjny dom, jeśli zdecydujesz się na dodatki.

Mit: Inwestowanie w zielony dom zapewnia niewielkie lub żadne realne korzyści ekonomiczne.

Fakt: Korzyść ekonomiczna z budowania zielonego domu dzisiaj może być bardzo wielka, szczególnie te zbudowane przez fachowców w temacie.

Mit: Osiągnięcie przyzwoitego zwrotu z inwestycji w budowę zielonego domu zajmuje dużo czasu.
Fakt: dzięki dzisiejszym ekologicznym domom zwrot z inwestycji będzie większy i szybszy niż kiedykolwiek wcześniej.

W rzeczywistości dzisiaj opłaca się budować, posiadać i mieszkać w zielonym, wydajnym domu.

Koszt budowy zielonego, wysokowydajnego domu nie musi być wyższy niż w tradycyjnym domu. Jeśli zdecydujesz się zainwestować więcej z góry, aby zbudować wyjątkowo zielony, super energooszczędny i bardzo wydajny dom, Twoje oszczędności będą wyższe, a zwrot będzie nadal zaskakująco szybki. Oto tylko niektóre ze sposobów budowania i posiadania wysokowydajnego zielonego domu, który przynosi ogromne korzyści ekonomiczne i ma sens!

Oszczędności kosztów energii

panele fotowoltaiczne bydgoszczZielony dom spełniający wymagania ma na celu zaoszczędzić do 30% kosztów energii. Wymaga to także aby system energii odnawialnej mógł zrównoważyć całość lub większość rocznego zużycia energii w domu. Wymagania te to minimalne standardy, według których tworzone są projekty, takie jak te które znajdziesz na: https://archido.pl. Mogą zmniejszyć zużycie energii nawet o 90%. Oznacza to, że zużyjesz (i zapłacisz) tylko 10% energii konwencjonalnego domu.

W przyszłości możliwy dochód z energii

W niektórych regionach kraju czysta energia wytwarzana przez właścicieli domów może zostać sprzedana firmie energetycznej, a firma energetyczna musi ją kupić. Może to całkowicie zrównoważyć ilość energii, którą możesz od nich kupić, co nie spowoduje żadnych kosztów energii netto.

Twój dom będzie musiał wygenerować wystarczającą ilość czystej energii, aby całkowicie zrównoważyć moc, którą możesz pobierać z sieci. Wszystko powyżej tego spowoduje, że firma energetyczna zapłaci Ci za energię wytwarzaną w domu. Można mieć nadzieję, że przyszłe zmiany w regulacjach naszego kraju mogą doprowadzić do tego, że będziesz w stanie generować dochód z generowanej przez siebie czystej energii. Tym bardziej, że jak już wiesz metody budowania ekologicznego nie zawsze kosztują więcej.