Pompy hydroforowe i inne systemy: czego oczekiwać od nowoczesnych rozwiązań?

Pompy hydroforowe i inne systemy: czego oczekiwać od nowoczesnych rozwiązań?

10 sierpnia 2020 0 By Redakcja

Na dzisiejszym rynku działa niejeden niezawodny dostawca systemów hydroforowych, który też oferuje swoim klientom fachowe doradztwo w zakresie doboru odpowiednich pomp, zaworów i kompletnych układów do zastosowania w instalacjach wodnych.

Pompowanie wody

Na przykład niejedna firma oferuje wysokiej jakości technologię pompowania wody lub obniżania poziomu wód gruntowych. Pompy, zawory i systemy takie jak pompy hydroforowe działają z powodzeniem na całym świecie. Chodzi o to, by wiedzieć, która firma dostarcza innowacyjną technologię w zakresie pompowania wody czy zagospodarowania wód gruntowych, a które produkty zapewniają bardziej niezawodny i efektywny transfer wody.

Najlepsze produkty znajdują zastosowanie w następujących obszarach:

-pompowanie wody z rzek i morza;
-pompowanie wody ze studni, szybów i rur kanalizacyjnych;
-pompowanie wody z tam i jezior;
-gospodarka wodami podziemnymi.

Przygotowanie wody

Dobra firma oferuje profesjonalne rozwiązania w zakresie uzdatniania wody i odsalania wody morskiej. Pompy, zawory i instalacje gwarantują postęp techniczny i spełniają wszystkie uznane normy w tym zakresie. Produkty tego rodzaju są efektem wielu lat rozwoju, dlatego są zaawansowane technicznie i dają użytkownikowi końcowemu przewagę konkurencyjną. Najlepsze pompy to synonim innowacyjnych technologii i najlepszego działania w zakresie przygotowania wody. Ponieważ rozwiązania te są energooszczędne, obniżają koszty eksploatacji systemu przez cały okres eksploatacji.

Produkty tego rodaaju znajdują zastosowanie w następujących obszarach:

-odsalanie wody morskiej;
przygotowanie wody.

Transfer wody

Niezawodne pompy, zawory i systemy firmy zapewniają niezawodny przepływ i dystrybucję wody, czego dowodem jest również zastosowanie produktów w instalacjach wodnych na całym świecie. Na przykład pompy, zawory i systemy pomagają w usuwaniu wody z obszarów zagrożonych powodzią lub zapewniają ciśnienie niezbędne do pokonania różnic wysokości podczas przesyłu wody.

Produkty te są stosowane do przesyłu wody w następujących obszarach:

-transfer wody surowej;
-podnoszenie ciśnienia;
-dystrybucja wody;
-systemy nawadniania ogólnego i zraszania;
-kontrola powodziowa;
-drenaż.

Lepsza kontrola nad pracą zapewnia lepszą efektywność energetyczną!

W tym celu rozejrzyj się za standardowym wyposażeniem pomp, który monitoruje wszystkie główne dane dotyczące pracy pompy i wyświetla je na przyjaznym dla użytkownika wyświetlaczu. Dzięki temu operatorzy pomp mają możliwość sprawdzenia jednym spojrzeniem, czy pompa działa wydajnie i jest energooszczędna (i kosztowa). Na przejrzyście skonstruowanym wyświetlaczu pokazane są:

-wszystkie odpowiednie mierzalne zmienne;
-wszystkie istotne dane dotyczące działania pomp;
-punkt operacyjny;
-ładowanie profilu.

Wymagania dotyczące kontroli i jakości całego cyklu zaopatrzenia w wodę stają się coraz bardziej rygorystyczne, dodatkowo dwa istotne czynniki to niezawodność i koszty przez cały okres użytkowania rozwiązania – od kosztów inwestycji po koszty zużycia energii i utrzymania niezbędne do obsługi systemu.