Bezpieczne użytkowanie aspiratorów do nosa u dzieci

Bezpieczne użytkowanie aspiratorów do nosa u dzieci

13 sierpnia 2020 0 By Redakcja

Szpitalne aspiratory do nosa dla niemowląt, znane również jako „gruszki”, to powszechnie stosowane urządzenia używane przez lekarzy, pielęgniarki i rodziców do udrażniania dróg oddechowych noworodka w celu ułatwienia oddychania. Jeśli jesteś nowym rodzicem, używanie szpitalnego aspiratora do nosa po raz pierwszy może wydawać się nieco przerażające lub ryzykowne. Nie ma się więc czego niepokoić, ponieważ jeśli są właściwie używane, są całkiem bezpieczne. Warto też sprawdzić ranking aspiratorów do nosa dla dzieci, aby poznać wybór.

Prawidłowe użytkowanie aspiratorów

Tkanka wyściełająca nos niemowlęcia jest delikatna, dlatego ważne jest, aby prawidłowo używać dziecięcego aspiratora do nosa lub gruszki, aby uniknąć dyskomfortu dla malucha. Sugeruje się stosowanie kropli soli fizjologicznej w połączeniu z aspiratorem do nosa dla dzieci lub gruszką, aby najpierw rozluźnić śluz, zanim go odessiesz. Przed włożeniem dziecięcego aspiratora do nosa lub gruszki do nosa dziecka, należy ścisnąć gruszkę od dołu zanim włożysz końcówkę do nosa niemowlęcia. Zrobienie tego w ten sposób zapobiegnie przedostawaniu się powietrza do kanału nozdrza, co powoduje kichanie lub dławienie się, a także zapewnia najlepsze wyniki ssania. Zbyt wiele osób ściska z boków aspirator do nosa lub gruszkę dla niemowląt i jest to niewłaściwa technika i nie usunie dużej ilości śluzu, robiąc to w ten sposób.

Nadmierne ssanie jest złe!

Radzenie sobie z zapchanym nosem niemowlęcia może być trochę stresujące, zwłaszcza jeśli wiemy, że jest ono bezradne i zależy od Ciebie, jeśli chodzi o jego opiekę i wygodę. Naszym zadaniem jako rodzica jest upewnienie się, że nasze niemowlęta czują się komfortowo, gdy czują się lepiej, ale jednocześnie musimy mieć pewność, że nie używamy nadmiernego ssania. Możesz ograniczyć odsysanie do nie więcej niż trzech razy dziennie. To powinno wystarczyć, ponieważ aspiratory do nosa dla niemowląt klasy szpitalnej mają świetne właściwości ssące. Ponadto nadmierne ssanie może powodować ból i suchość nozdrzy oraz obrzęk błon śluzowych. Więc nie ma aspiratora do nosa dla niemowląt, z którym można byłoby przesadzić.

Kontrowersje wokół właściwego czyszczenia

Czyszczenie aspiratora do nosa lub gruszki dla niemowląt klasy szpitalnej było gorącym tematem. Głównym powodem jest to, że te przyssawki do nosa klasy medycznej naprawdę nie nadają się do czyszczenia. Możesz zanurzyć je pod wodą, aby je wyczyścić, ale w końcu pojawi się pleśń i zaczną być bezużyteczne, ponieważ dziecięcy aspirator do nosa lub strzykawka z gruszką nie mogą prawidłowo wyschnąć, co stwarza potrzebę wymiany dziecięcego aspiratora do nosa lub gruszki często.

Najlepszy aspirator do nosa dla dziecka

Jest dobra wiadomość dla osób, które wolą używać aspiratorów do usuwania śluzu. Na rynku dostępny jest nowy aspirator do nosa dla niemowląt klasy szpitalnej, który można teraz całkowicie wyczyścić, bo łatwo się rozdziela w celu prawidłowego czyszczenia i dezynfekcji. W sprzedaży jest z nim dostępny zestaw do czyszczenia / dezynfekcji, który zabije wszystkie główne wirusy w 30 sekund i jest całkowicie bezpieczny w użyciu.