Polisa na życie – kiedy warto wykupić wariant grupowy?

Polisa na życie – kiedy warto wykupić wariant grupowy?

22 grudnia 2019 0 By Anna Szafrańska

Polisy ubezpieczeniowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Oczywiście, nie wszystkie rodzaju w takim samym stopniu. Najchętniej ubezpieczamy samochody, domy, wykupujemy polisy na wakacje. Wiele osób zapomina przy tym, że najważniejsza powinna być przede wszystkim polisa na życie. Jest ono przecież o wiele większą wartością niż wszystkie nasze ruchomości i nieruchomości razem wzięte.

Wśród polis na życie bardzo popularne są polisy grupowe. Warto w nie zainwestować, jeśli chcemy ubezpieczyć wiele osób jednocześnie. Korzystają z nich przede wszystkim pracodawcy, którzy mogą w ten sposób znacznie obniżyć koszty ubezpieczenia pracowników. Polisy grupowe są jednostkowo o wiele tańsze niż ubezpieczenie każdej osoby oddzielnie. Co więcej, takie polisy traktowane są jako dodatkowe benefity ze strony firmy, co ma również wpływ na motywację pracowników oraz ich chęci do pracy. Kupno polisy z ubezpieczeniem grupowym jest więc bardzo dobrym rozwiązaniem, choć oczywiście wiąże się to również z pewnymi kosztami. Pracownicy najczęściej mają koszty składki na polisę odciągane od pensji. Kwoty są na tyle niewielkie, że praktycznie niezauważalne, a ochrona ubezpieczeniowa naprawdę spora.

Wybór dobrej polisy ubezpieczeniowej

holowanie łódźJeśli chcemy znaleźć dobrą polisę ubezpieczeniową, trzeba mieć świadomość, że czekają nas dosyć spore poszukiwania. Firmy ubezpieczeniowe nieustannie prześcigają się w swoich ofertach. Proponują ciekawe produkty z wieloma korzyściami i pakietami usług dodatkowych. Trzeba jednak pamiętać, że najważniejsze jest przede wszystkim bardzo uważne czytanie umów ubezpieczeniowych przed ich podpisaniem. W takim przypadku należy zwracać uwagę nie tylko na koszty samej polisy, ale również, a może nawet przede wszystkim, na ogólne warunki ubezpieczenia. Są to zapisy, które mówią, w jakich sytuacjach możemy liczyć na odszkodowanie od ubezpieczyciela, a kiedy pomimo wypadku czy zdarzenia losowego ubezpieczyciel nie przyjmuje na siebie żadnej odpowiedzialności jeśli chodzi o odszkodowanie. Takie zapisy w różnych polisach, nawet w tej samej firmie, mogą się sporo różnić. Czytajmy więc bardzo uważnie przed podpisaniem.

Wiedza przyda się w praktyce

Osoby, które do tej pory nie miały nic wspólnego z ubezpieczeniami, a szukają właśnie dla siebie dobrej polisy na życie, ubezpieczenia mieszkania czy samochodu, powinny na samym początku zdobyć nieco fachowej wiedzy, zapoznać się z podstawowymi pojęciami i określeniami w branży ubezpieczeniowej, a dzięki temu łatwiej im będzie w gąszczu przeróżnych ofert znaleźć coś, co będzie odpowiadało im oczekiwaniom. Na http://porownywarka-ubezpieczen.pl/klauzula-alkoholowa-w-ubezpieczeniach-narciarskich-na-czym-polega/ znajdziemy sporo informacji i rzetelnie podanej wiedzy na temat różnych form ubezpieczenia, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie nam szukać polisy, która spełni nasze wymagania.