Czy gorset naprawdę pozwoli spłaszczyć brzuch?

Czy gorset naprawdę pozwoli spłaszczyć brzuch?

22 grudnia 2019 0 By Redakcja

Nie jesteś pewna, w jaki sposób gorset może Ci pomóc? Jeśli kiedykolwiek zadałsobie pytanie „czy gorsety pomagają zmniejszyć brzuch?”, Czytaj dalej, aby znaleźć odpowiedź…

Gorsety oferują wspaniałe korzyści w zakresie kształtowania, nie tylko tworząc super pożądaną figurę klepsydry, ale także kształtując i wygładzając brzuch, wzmacniając biust i wyszczuplając biodra. Gorsety, najczęściej noszone jako bielizna modelująca, mogą zwiększyć Twoją pewność siebie i pomóc Ci czuć się świetnie w tej sukience, na którą czekałeś. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób gorsety mogą pomóc zmniejszyć brzuch i nie tylko!

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z gorsetami, warto poświęcić trochę czasu na dokładne zrozumienie ich działania, aby zapoznać się z pełnym zakresem korzyści, jakie mogą zaoferować. Gorsety najbardziej znane są ze zmniejszania talii. Już najmniejsza część twojego ciała, gorset zapina talię, aby stworzyć piękny kształt klepsydry.

Korzyści z noszenia gorsetu pod względem kształtowania nie kończą się na talii. Gorsety overbust w szczególności zapewniają wygładzenie i modelowanie całej tułowia. Odbywa się to poprzez pociągnięcie w talii, wygładzenie i wyszczuplenie nad brzuchem oraz uniesienie biustu, aby uzyskać bardziej pożądany i pochlebny kształt.

Gorsety osiągają to na dwa sposoby – pierwszy ze stalową fiszbiną, a drugi ze sznurowaniem. Stalowa fiszbina, która biegnie pionowo przez gorset, zapewnia wytrzymałość odzieży, a sznurowanie przyciąga materiał i odkleja się, tworząc napięcie, szczególnie wokół talii. Jeśli kiedykolwiek nosiłeś bieliznę, np. bielizna z wysokim stanem, koncepcja jest podobna, ponieważ otacza Cię, ale w znacznie bardziej skuteczny sposób, koncentrując się na talii, ale oferując również odchudzanie brzucha i bioder.

Noszenie gorsetu, aby wyszczuplić brzuch

W zależności od twoich unikalnych potrzeb, może działać wiele stylów gorsetu, aby zapewnić efekt odchudzania na brzuchu. Ci, którzy chcieliby skupić się na zmniejszeniu rozmiaru brzucha, zwykle noszą gorset pod ubraniem, co sprawia, że ​​biust jest świetną opcją. Gorsety pod biustem koncentrują napięcie wokół środka, przyciągając talię i wygładzając brzuch, aby uzyskać bardziej płaski wygląd.

Gorset pod biustem musi być noszony z własnym stanikiem, więc efekt końcowy naprawdę zależy od tego, jaki rodzaj stanika nosisz. Jeśli wybierzesz biustonosz usztywniany lub push-up, będzie to miało podobny efekt jak w przypadku gorsetu overbust, natomiast jeśli wolisz nie zwiększać biustu, prosty stanik będzie działał dobrze.

Gorset overbust oferuje takie same korzyści odchudzania brzucha i może być noszony samodzielnie, pod ubraniem lub więcej, jeśli wolisz. Overbusty to najbardziej wszechstronne gorsety, które:

  • zmniejszają obwód talii,

  • spłaszczają brzuch,

  • podnoszą biust.

Jeśli planujesz nosić sam gorset, najlepsza byłaby właśnie taka opcja. Ta kolekcja gorsetów zapewnia tę samą świetną redukcję talii, ale są przeznaczone do noszenia jako bluzki, z niektórymi modelami obejmującymi rękawy.