Pergola przy tarasie hotelowym – na czym oprzeć swój wybór?

Pergola przy tarasie hotelowym – na czym oprzeć swój wybór?

12 października 2020 0 By Anna Szafrańska

Taras może mieć różne funkcje w zależności od tego, gdzie się znajduje. W domu mieszkalnym może być miejscem relaksu, wypoczynku czy spotykania się ze znajomymi. Natomiast w hotelu to idealne miejsce na stworzenie restauracji czy kawiarni na świeżym powietrzu. Można też wyposażyć taras w wygodne fotele, kanapy i poduszki i stworzyć miejsce do rekreacji. Zanim jednak zajmiemy się aranżacją, dobrze jest pomyśleć o zadaszeniu, dzięki któremu będzie można korzystać z niego bez względu na pogodę.

Hotelowe tarasy dają zwykle o wiele więcej możliwości aranżacyjnych niż ich przydomowe odpowiedniki. Są przede wszystkim duże, przestronne, świetnie zaprojektowane, a przy okazji mają piękne widoki na miasto czy na łono natury. Takie tarasy z pewnością będą wartością dodaną, przyciągną dodatkowych gości, zapewnią miłe i przyjemne spędzanie wolnego czasu. Świetnym pomysłem jest restauracja na tarasie, która w sezonie letnim na pewno będzie tętniła życiem. Trzeba jednak pomyśleć o zadaszeniu, gdyż w przeciwnym razie ani deszcz, ani palące słońce nie będą zachęcały do korzystania z usług.

Wygodne i efektowne pergole

jastrzębia góra hotelPergole to lekkie i ażurowe konstrukcje, które można doskonale wpisać w klimat i estetykę każdego budynku. Są wykonane z elementów drewnianych, połączonych ze sobą poprzecznymi deskami. Można na nich zainstalować roślinność, dzięki czemu taras będzie prezentował się niczym magiczny ogród. Warto jednak pomyśleć także o zadaszeniu pergoli, żeby nie była bezużyteczna w czasie kiepskiej pogody. Dobrym zadaszeniem nad dużym, efektownym tarasem mogą być nowoczesne rozwiązania ze szkła czy aluminium, a także z tworzyw sztucznych. Jeśli interesuje nas zadaszenie drewniane, nie będzie do końca dobrym rozwiązaniem w przypadku dużych powierzchni. Może powodować nadmierne zaciemnienie, a przy tym sprawiać, że cały taras będzie nieco kiepsko się prezentował. Tymczasem przejrzyste zadaszenia będą wpuszczały światło, ale jednocześnie ochronią przed deszczem, wiatrem, spadającymi liśćmi, a także innymi zanieczyszczeniami, które mogą lecieć z dachu.

Warto stawiać na fachowców

Wykonanie dużego zadaszenia nad hotelowym tarasem zdecydowanie jest zadaniem dla profesjonalnej firmy, która ma wiedzę, doświadczenie, kwalifikacje. Na https://aluboss.pl/zadaszenia-tarasow-poznan znajdziemy szeroki wybór zadaszeń i rozwiązań tarasowych, wśród których coś dla siebie znajdą zarówno inwestorzy indywidualni, jak i właściciele hoteli czy innych miejsc z dużymi i przestronnymi tarasami. Zlecając wykonanie pergoli czy zadaszenia specjaliście, można mieć pewność, że wszystko zostanie właściwie zaprojektowane i wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Im lepiej zostanie wykonane zadaszenie, tym większa pewność, że będzie służyło bezproblemowo i w niezmienionym stanie przez wiele lat użytkowania.