Otwieramy gabinet dentystyczny – na jakie miesięczne wydatki warto się nastawić?

Otwieramy gabinet dentystyczny – na jakie miesięczne wydatki warto się nastawić?

30 października 2020 0 By Anna Szafrańska

Prowadzenie własnego gabinetu stomatologicznego to dobre rozwiązanie dla dentystów, którzy mają wiedzę, doświadczenie, kwalifikacje czy specjalizację w konkretnej dziedzinie stomatologii. Zarabianie na własny rachunek zawsze daje o wiele więcej możliwości niż praca w czyimś gabinecie. Zanim jednak lekarz dentysta zdecyduje się na otwarcie gabinetu, musi się do tego dobrze przygotować, także pod względem finansowym. Wydatki, szczególnie na początku działalności, mogą być naprawdę spore.

Założenie własnego gabinetu stomatologicznego wiąże się przede wszystkim z koniecznością zainwestowania w szereg urządzeń, sprzętów i innych niezbędnych elementów wyposażenia. Powinny być to urządzenia i akcesoria najwyższej klasy, zaawansowane technologicznie, pochodzące od dobrych i renomowanych producentów. Im lepiej gabinet będzie wyposażony, tym więcej usług będzie można w nim zrealizować, a co za tym idzie – obsłużyć większą liczbę pacjentów. Na wyposażeniu gabinetu nie należy więc oszczędzać czy wybierać przestarzałych, tańszych rozwiązań. Warto potraktować je jako inwestycję w rozwój gabinetu, która na pewno szybko zwróci się w bliższej lub dalszej przyszłości.

Comiesięczne wydatki gabinetu

Gdy planujemy otworzyć własny gabinet, warto również pamiętać o tym, że będzie generował on stałe, regularne wydatki. Przede wszystkim będzie to koszt wynajęcia powierzchni na gabinet, który różnić się będzie w zależności od miasta, regionu czy konkretnej lokalizacji. Dobry stomatolog Mokotówz pewnością za wynajęcie pomieszczeń w centrum stolicy będzie musiał zapłacić dużo więcej niż specjalista z mniejszej miejscowości. Poza kosztami wynajmu, oczywiste są również koszty wszystkich mediów, przede wszystkim prądu i wody. Wśród regularnych wydatków na pewno znajdą się również koszty zakupu akcesoriów, materiałów, środków ochrony osobistej, środków do dezynfekcji, a także wszystkich innych elementów, które są zużywane podczas codziennej pracy. Warto więc pamiętać także o tym, by mieć spory zapas środków higienicznych, osłon dla pacjentów, a także wszystkich stomatologicznych końcówek wykorzystywanych w czasie wykonywania zabiegów.

Zarobki sporo wyższe od kosztów

Choć koszty prowadzenia gabinetu stomatologicznego nie należą do niskich, możliwości zarobkowe są zdecydowanie wyższe. Dobry stomatolog, który ma odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie i podejście do pacjentów zawsze będzie cieszył się dużym zaufaniem, a jego dotychczasowi klienci będą polecali go kolejnym. Prowadzenie własnego gabinetu, szczególnie jeśli jest się doskonałym specjalistą w swojej branży, to świetny sposób na stałe, solidne dochody, dzięki którym można żyć na odpowiednio wysokim standardzie. Nawet, jeśli na początku trzeba w gabinet zainwestować potężne pieniądze, bardzo szybko wszystkie wydatki się zwracają. Można więc sobie regularnie pozwalać także na wymianę wyposażenia, inwestowanie w coraz to lepsze sprzęty i nowe technologie, co sprawi, że gabinet zawsze będzie nowoczesny i urządzony według najwyższych, światowych standardów.