Nowe trendy w modzie na aranżację okien – co będzie modne na rynku?

Nowe trendy w modzie na aranżację okien – co będzie modne na rynku?

23 września 2021 0 By Anna Szafrańska

Moda w aranżacji okien zmienia się wyjątkowo często – praktycznie co sezon możemy zobaczyć nowe oferty firan, zasłon, rolet, a także bardziej nowoczesnych rozwiązań, jak ekrany czy żaluzje wykonane z różnych materiałów. Wybór propozycji jest na tyle duży, że każda osoba urządzająca dom czy mieszkanie bez problemu znajdzie coś odpowiadającego jej potrzebom.

Wśród modnych elementów aranżacji okna warto wymienić między innymi rolety rzymskie, które łączą w sobie estetykę i funkcjonalność zarówno rolet, jak i zwykłych zasłon. Rolety są wykonane ze zdecydowanie bardziej miękkiego materiału niż zwykłe, standardowe rolety. Dzięki temu po zwinięciu ładnie układają się na oknie, tworząc ciekawe kompozycje. Po zasłonięciu zachowują się natomiast jak zwykle rolety. Można je zestawiać ze zwiewnymi firanami, co sprawia, że całość prezentuje się bardzo elegancko i stylowo.

Rolety do zadań specjalnych

Bardzo modne w ostatnim czasie i moda na nie zapewne jeszcze długo się utrzyma, są rolety dzień i noc. To rozwiązanie, które pozwala sterować dopływem światła do wnętrza w zależności od potrzeb i pory dnia. W nocy można takie rolety zasłonić w taki sposób, by nie przepuszczały światła. W dzień ustawia się je inaczej – dzięki temu wpuszczają do wnętrza odpowiednią ilość światła. Zarówno zasunięte, jak i odsłonięte rolety dzień i noc znajdują się na całej długości okna, co sprawia, że nawet w środku dnia okno prezentuje się bardzo dobrze bez konieczności stosowania żadnych dodatkowych elementów typu zasłony czy firany. W przypadku rolet standardowych bywa z tym różnie – gdy je odsłonimy, najczęściej okno pozostaje bez żadnej aranżacji, co sprawia, że w niektórych wnętrzach efekt nie jest zbyt dobry. Ciekawą propozycją są również nowoczesne ekrany, które rozsuwa się na boki. To długie, zwisające płachty materiału, które pełnią funkcję rolet, a jednocześnie w działaniu wyglądają dosyć podobnie do zwykłych zasłon. W odróżnieniu od nich są jednak bardziej sztywne i bezproblemowo utrzymują się w jednej pozycji.

Wybieraj to, co się Tobie podoba

Choć moda na aranżacje okien zmienia się co sezon, nie oznacza to, że regularnie musimy wymieniać to, co mamy na oknach. Ślepe podążanie za nowoczesnymi trendami nie zawsze ma sens – o wiele lepiej jest wybierać takie aranżacje, które po prostu nam się podobają i zapewniają efektowny wygląd naszego wnętrza. Pamiętajmy również, by przy wybieraniu aranżacji okiennych nie kierować się wyłącznie wyglądem. Bardzo ważna jest również jakość wykonania, funkcjonalność oraz długowieczność wszystkich produktów aranżacji wnętrza, zarówno tych, które znajdują się na naszych oknach, jak i na ścianach. Jeśli interesują Cię rolety, zasłony, fototapety warszawa, zawsze warto wybierać rozwiązania od dobrych i sprawdzonych producentów. Nawet, jeśli trzeba za nie zapłacić nieco więcej, będzie to inwestycja w piękne wnętrze na długie lata.