Niższy koszt filmu i co jeszcze? O zaletach wynajęcia drona.

Niższy koszt filmu i co jeszcze? O zaletach wynajęcia drona.

20 października 2021 0 By Redakcja

Filmowanie z dronów rewolucjonizuje sposób, w jaki ludzie robią filmy i programy telewizyjne. Robienie filmu z drona lub filmu z nagraniem z drona nie różni się zbytnio od robienia zwykłego filmu. Oba procesy wykorzystują te same trzy etapy produkcji:

  • Pre-produkcja: Etap planowania do opracowania historii i listy ujęć, poszukiwania lokalizacji, uzyskiwania pozwoleń i zbierania sprzętu

  • Produkcja: Scena filmowa

  • Postprodukcja: Etap edycji

Jakie są zalety filmowania dronem?

Filmowanie z drona to dynamiczny rodzaj filmowania z lotu ptaka, który ma kilka zalet dla filmowców:

  • Niższy koszt nagrań lotniczych w porównaniu z helikopterami

  • Filmowanie w małych lub zamkniętych przestrzeniach, do których helikoptery nie mają dostępu

  • Możliwość uchwycenia nowej perspektywy poza zwykłą wizją z ziemi

  • Możliwość uchwycenia wiele różnych rzeczy z powietrza, takich jak krajobrazy, mecze sportowe i budynki

Zrozumienie prawa, przepisów i wytycznych

Surowe prawa, przepisy i wytyczne regulują używanie dronów do filmowania i innych celów rekreacyjnych. Konieczne jest, byś się z nimi zapoznał zanim wynajmiesz https://www.panda-rent.pl/drony/. Bez względu na to, gdzie mieszkasz i przepisy prawa, które Cię dotyczą, zawsze powinieneś przestrzegać następujących ogólnych wytycznych. Dowiedz się, jak bezpiecznie obsługiwać drona i rób to przez cały czas. Zrozum swoje wymagania prawne. Trzymaj drona w zasięgu wzroku przez cały czas. Nie lataj dronem blisko ludzi, budynków lub pojazdów poza twoją kontrolą. Nie lataj nad ludźmi, najlepiej l Lataj w ciągu dnia, 30 minut przed wschodem słońca lub 30 minut po zachodzie słońca. Trzymaj drona z dala od samolotów, lotnisk i działań ratowniczych. Upewnij się, że wszystkie zarejestrowane nagrania nie naruszają przepisów dotyczących prywatności. Musisz być świadomym otoczenia. Przygotuj plan rozwiązywania problemów, takich jak nieoczekiwane awarie lub straty mocy.

Jakie są modele dronów do tworzenia dobrych filmów?

Istnieje kilka świetnych dronów, które odpowiadają filmowcom. Przeprowadź badania na stronie www.panda-rent.pl, aby znaleźć drona z pożądanymi funkcjami w cenie, na którą możesz sobie pozwolić. Pilotowanie drona może być trudne, więc poświęć trochę czasu na ćwiczenie, zanim filmowanie oddzieli Twoją uwagę. Opanuj start, utrzymywanie drona w powietrzu, tworzenie prostych kształtów i lądowanie. Wykorzystaj każdą pomocną technologię, taką jak zaawansowane możliwości lądowania. Gdy poczujesz się pewnie, możesz zacząć filmować dronem.

Staranne konfigurowanie drona i kamery

Nie możesz zmienić ustawień w powietrzu, więc skonfiguruj swojego drona i kamerę przed startem. Powinieneś dostosować swoje preferencje i ustawienia czułości drona dopasowane do Twoich umiejętności. Bezwładnościowa jednostka pomiarowa drona do śledzenia lokalizacji, toru lotu i prędkości też musi być odpowiednio skonfigurowana. Przeprowadzenie listy kontrolnej przed lotem minimalizuje ryzyko niepowodzenia i daje pewność, że całe przedsięwzięcie się powiedzie. Twoja lista kontrolna nie musi być szczegółową listą, ale powinna zapewnić spokój ducha.