Jak dobierać perfumy samochodowe – krótki poradnik

Jak dobierać perfumy samochodowe – krótki poradnik

15 października 2021 0 By Anna Szafrańska

Perfumy samochodowe cieszą się ogromną popularnością wśród kierowców, którym zależy na dobrej atmosferze we wnętrzu auta. Pozwalają na zniwelowanie wielu nieprzyjemnych zapachów, wprowadzają do wnętrza ożywczy powiew świeżości czy aromat owoców lub słodyczy, zachęcają do spędzania czasu za kółkiem. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie zapachowe, warto uważnie rozejrzeć się na rynku tego rodzaju produktów. Nie ma bowiem jednych, sprawdzonych zapachów do auta, które podobałyby się absolutnie każdemu.

Z wyborem perfum do samochodu jest dosyć podobnie jak z kupnem zwykłych perfum, których używamy. Zapachy są różne, jednym podobają się bardziej orzeźwiające i lekkie, inne osoby preferują cięższe, mocniejsze zapachy z nutą piżma czy innych substancji zapachowych. Warto więc wybierać do samochodu także takie perfumy, które wąchaliśmy, przetestowaliśmy i naprawdę dobrze się przy nich czujemy. Jeśli niewłaściwie wybierzemy zapach, nasze auto być może ładnie będzie pachniało, ale my nie będziemy czuć się w nim do końca komfortowo.

Co znajdziemy na rynku zapachów samochodowych?

Producenci zapachów do aut mają w ofercie ogromny wybór produktów dopasowanych do różnych potrzeb użytkowników. Znajdziemy wśród nich drewniane lub żelowe zawieszki, popularne choinki zapachowe, perfumy w eleganckich buteleczkach, woreczki z pachnącym suszem, a także spraye i atomizery oraz puszki zapachowe, które przez długi czas uwalniają ładny zapach. Wybór jest duży nie tylko, jeśli chodzi o rodzaj produktu, ale również o jego zapach. Mamy bardziej orzeźwiające, leśne i morskie propozycje, nie brakuje zapachów kwiatowych, imitujących zapach słodyczy czy innych pozytywnie kojarzących się substancji. Wybierając perfumy do auta zwracajmy uwagę nie tylko na to, jak pachną na etapie zakupu, ale również po otwarciu opakowania i umieszczeniu w aucie. Dlatego też na początek dobrze jest kupić tylko jeden produkt zamiast robić większe zapasy. Niektóre zapachy ładnie pachną w sklepie, ale zupełnie inaczej już na etapie użytkowania.

Stawiaj na jakość, a nie na niską cenę

Zdarzają się kierowcy, którzy lubią ładny zapach w samochodzie, ale nie chcą za niego przepłacać. I mają w tej kwestii spory wybór – wiele jest tanich zawieszek za kilka złotych, które można kupić praktycznie w każdym markecie. Nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Im tańsze zawieszki, tym są mniej trwałe. Co więcej, ich zapachy bywają bardzo sztuczne, chemiczne, intensywne, a czasem wręcz powodują kiepskie samopoczucie czy bóle głowy. Lepiej jest stawiać na dobre, sprawdzone produkty, które są co prawda nieco droższe, ale za to zarówno ich jakość, jak i trwałość są nieporównywalnie lepsze. W poszukiwaniu sprawdzonych i dobrych produktów zapachowych do auta warto zajrzeć na fresso.pl. Wybór zawieszek drewnianych i perfum w buteleczkach jest na tyle duży, że bez problemu każdy znajdzie coś na miarę swoich indywidualnych upodobań.