Maty wejściowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Maty wejściowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

22 listopada 2022 0 By Redakcja

Pewnie spotykasz się z nimi na co dzień, ale mimo to – nie poświęcasz im wystarczająco dużo uwagi. Maty wejściowe – bo o nich mowa, stały się tak oczywistą częścią naszego codziennego życia, że często zapominamy, jaka jest ich rola. Okazuje się, że zapewniają korzyści wykraczające poza ich podstawowe funkcje – zwłaszcza, gdy chodzi o maty wejściowe na zamówienie. Spójrzmy na ten temat nieco bliżej!

Dlaczego podłogowe maty wejściowe mają znaczenie?

Przede wszystkim należy podkreślić ich podstawową rolę: pomagają utrzymać dane wnętrze w czystości. Budynki i obiekty komercyjne zazwyczaj są wystawione na duży ruch pieszy, co oznacza, że wraz z tym pojawia się wiele możliwości przedostawania się brudu i płynów z zewnątrz. Maty podłogowe poważnie temu przeciwdziałają, zapobiegając przedostawaniu się nawet do 80 procent zabrudzeń (!) z zewnątrz do Twojego obiektu.

Tym samym maty wejściowe do biura podnoszą bezpieczeństwo. Są zatem nie tylko ogranicznikami brudu, ale także zmniejszają ryzyko wypadków, sprawiając, że mokre powierzchnie i śliskie podłogi są ograniczone. Zobacz to na konkretnym przykładzie: https://www.bhp-bejma.pl/maty.

To nie koniec ich zalet. Wraz z nimi budujesz pozytywny wizerunek swojej marki. Pięknie wykonana mata wejściowa na wymiar to wyższy wymiar brandingu. Natomiast jej przyczynianie się do zapobiegania przedostawania się zanieczyszczeń z zewnątrz do Twojego obiektu – sprawia, że zyskujesz dłuższą żywotność podłogi, a wraz z tym bardziej higieniczne środowisko pracy i dodatkowe oszczędności.

Dlaczego warto zainwestować w maty wejściowe w siedzibie firmy?

  • Możesz je dostosować do indywidualnych potrzeb biznesowych.
  • Doskonale nadają się do zatrzymywania brudu i prezentowania czystego wnętrza firmy.
  • Zapewniają dodatkowe korzyści – pod postacią bardziej higienicznego i przyjaznego środowiska pracy.
  • Świadczą o profesjonalizmie marki.

Warto o matach pomyśleć zwłaszcza teraz, gdy jesienne deszcze przynoszą błoto, a wkrótce zimowa pogoda również wilgoć i śnieg. Te zabrudzenia z zewnątrz szybko przedostają się na podłogę, co nie koresponduje z wymaganiami BHP. Mata jest złotym środkiem.

Maty wejściowe – na jesienną słotę i zimowe błoto

Maty podłogowe to Twoja pierwsza linia obrony przed błotem i brudem z zewnątrz. Właściwie ulokowane, mogą konkretnie zmniejszyć to, co jest wnoszone na obuwiu pracowników i gości firmy z zewnątrz do wewnątrz budynku. Trzeba jednak zauważyć, że solidnie wykonane maty to świetna możliwość walki z brudem – właściwie o każdej porze roku.

Reasumując, maty podłogowe są z pewnością jednymi z najciężej pracujących elementów w każdej przestrzeni – czy to, komercyjnej, czy domowej. Skutecznie pochłaniają brud i wilgoć w każdą pogodę. Z racji tego, że są narażone na bezpośredni wpływ różnych żywiołów – nie oszczędzaj na ich zakupie. Postaw na te wysokiej jakości – są warte każdej wydanej złotówki, bo ich unikalna konstrukcja zapewnia za każdym razem zapewnią doskonałą wydajność i to przez długi okres.