Maty odkażające – jaką wybrać do biura?

Maty odkażające – jaką wybrać do biura?

22 lipca 2020 0 By Anna Szafrańska

Dezynfekcja, odkażanie i inne formy ochrony biologicznej są istotne przede wszystkim w tych firmach, w których odbywa się produkcja żywności, przetwórstwo czy hodowla zwierząt. W innych firmach również warto zadbać o wysoki poziom ochrony higienicznej i sanitarnej. Dzięki temu pracownicy mogą czuć się bezpieczniej, a produkcja pod żadnym względem nie jest zagrożona.

Maty odkażające w biurach sa potrzebne szczególnie w tych firmach, w których biura znajdują się w tych samych obiektach, co hale produkcyjne lub na terenie gospodarstwa utrzymującego duże ilości zwierząt. Maty mają za zadanie chronić przede wszystkim produkcję w firmie. Pracownicy, którzy wchodzą do biura i wycierają obuwie na tego rodzaju matach, nie wniosą z zewnątrz żadnych drobnoustrojów chorobotwórczych, takich jak wirusy, grzyby, bakterie, pleśnie czy inne organizmy będące sporym zagrożeniem biologicznym.

Zasada działania maty do dezynfekcji

Wszystkie maty dezynfekujące mają bardzo podobne działanie. Ich zadaniem jest odkażenie powierzchni obuwia bądź też kół w samochodzie, aby na teren zakładu nie wprowadzić przypadkowo żadnego zagrożenia. Maty są nasączone specjalnym środkiem dezynfekcyjnym, który jest wyjątkowo skuteczny, a jednocześnie w żaden sposób nie jest groźny dla użytkowników. Gdy wybieramy maty dezynfekcyjne, dopasujmy ich ilość i wielkość do konkretnych potrzeb. Mata musi być szeroka na równi z wejściem, bramką czy wjazdem. Maty przejazdowe dla samochodów muszą mieć również dosyć sporą długość. Koła samochodu na macie powinny bowiem wykonać co najmniej jeden pełny obrót. Tylko wtedy można mieć pewność, że sto procent powierzchni kół zostało zdezynfekowane i nie ma żadnego zagrożenia biologicznego. Maty do dezynfekcji są szczególnie potrzebne w gospodarstwach, w których jest spore zagrożenie mikrobiologiczne. Ludzie na butach mogą wnieść drobnoustroje, które później spowodują zachorowanie wszystkich zwierząt i poważne problemy w produkcji. Ceny mat do dezynfekcji są niewielkie w porównaniu do korzyści, jakie można dzięki nim uzyskać.

Warto stawiać na dobrych producentów

Jeśli chcemy kupić maty do dezynfekcji, wybierajmy wyłącznie sprawdzone, profesjonalne produkty, pochodzące od renomowanych producentów. Warto w tej kwestii zajrzeć na dezenfex.pl – maty odkażające i inne środki służące do odkażania dostępne są w dużym wyborze, a jednocześnie są świetnej jakości, trwałe, solidne i niezawodne. Inwestując w środki do dezynfekcji pochodzące od profesjonalnych producentów można mieć pewność, że wydajemy pieniądze na faktyczną i skuteczną ochronę, a nie tylko na produkty, które zapewniają efekt placebo. Owszem, stuprocentowa dbałość o dezynfekcję w firmie może nieco podnieść koszty codziennej działalności, lepiej jednak takich wydatków nie unikać. Doświadczenie wielu producentów pokazuje, że oszczędności na środkach ochrony zawsze źle się kończą, a firmy, które nie przestrzegają norm sanitarnych mają problemy z produkcją, a także z instytucjami kontrolującymi.