Masaż – czy to remedium na złagodzenie bólu stawów i sztywności?

Masaż – czy to remedium na złagodzenie bólu stawów i sztywności?

18 marca 2021 1 By Redakcja

Kiedy jesteś przyzwyczajony do bólu, unikanie dotyku może być naturalne. Ale pomyśl jeszcze raz: terapia masażu prowadzona przez zarejestrowanego masażystę z https://fizjomasaz.pl/ może być doskonałym krótkoterminowym, wolnym od leków sposobem na złagodzenie bólu stawów i sztywności oraz pomoc w poruszaniu się. Oto, co musisz wiedzieć o dodawaniu terapii masażu do zestawu narzędzi do leczenia zapalenia stawów.

Zrozum naukę stojącą za masażem!

W jaki sposób masaż pomaga złagodzić objawy zapalenia stawów? Masaż może pomóc zmniejszyć ból stawów i poprawić elastyczność mięśni, stawów i ścięgien. Masaż pomaga złagodzić ból i zmniejsza sztywność mięśni związaną z zapaleniem stawów, poprawiając krążenie, pomagając zmniejszyć stan zapalny. To przekłada się na zwiększony przepływ krwi do stawów z zapaleniem stawów, poprawę ruchu i zmniejszenie bólu. Masaż wykorzystuje manipulację tkankami miękkimi, aby pomóc uwolnić napięcie mięśniowe, aby uzyskać lepszą elastyczność i złagodzić ból.

Większość osób z zapaleniem stawów może zaświadczyć, że mniejszy ból i większa elastyczność pomagają utrzymać się w ruchu, co z kolei pomaga uniknąć obolałego, sztywnego i siedzącego trybu życia. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://urodaizdrowie.pl/masaz-sposob-na-leczenie-dolegliwosci-bolowych-i-regeneracje/.

Różne objawy, różne korzyści

Masaż może w określony sposób pomóc w różnych formach zapalenia stawów. Na przykład, jeśli żyjesz z reumatoidalnym zapaleniem stawów, masaż może poprawić zdrowe krążenie w stawach dotkniętych zapaleniem stawów, zmniejszając obrzęk i poprawiając jakość życia. Unikaj jednak masaży na dotkniętych stawach podczas zaostrzenia tychże dolegliwości. W przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów masaż może pomóc zmniejszyć obrzęk i ból, poprawić ruchomość stawów oraz zapewnić napięcie i złagodzenie stresu.

Komunikacja jest kluczowa!

Skontaktuj się z lekarzem rodzinnym lub reumatologiem, aby sprawdzić, czy terapia masażu jest bezpieczna i odpowiednia dla Twojej postaci zapalenia stawów. Na pierwszą wizytę masażu przyjdź 15 minut wcześniej, aby wypełnić formularz historii zdrowia, który wspólnie ze specjalistą omówicie, aby opracować odpowiedni plan leczenia. Niektóre rodzaje masażu mogą nie być odpowiednie dla Ciebie, na przykład masaż tkanek głębokich lub masaż stawu lub w jego pobliżu podczas zaostrzenia. Twój zespół opieki zdrowotnej może pomóc Ci ocenić najlepsze dla Ciebie podejście. Jeśli masz pracowniczy plan świadczeń zdrowotnych, część lub całość masażu może być objęta ubezpieczeniem, więc sprawdź u ubezpieczyciela i zachowaj pokwitowanie.

Czego można się spodziewać po pierwszej wizycie?

Oprócz przeglądu historii zdrowia i recept, Twój masażysta zapyta o konkretne punkty bólu i może delikatnie ocenić zakres ruchu. Następnie terapeuta opuści pokój, abyś mógł się przebrać. Wiele osób zastanawia się: czy na zabieg trzeba zdjąć wszystko oprócz bielizny? Jeśli czujesz się z tym dobrze, w porządku, lub możesz nosić luźne ubrania, takie jak spodnie dresowe i T-shirt.