Laptop do firmy – jakie wymagania powinien spełniać?

Laptop do firmy – jakie wymagania powinien spełniać?

29 listopada 2022 0 By Anna Szafrańska

Chcesz wyposażyć swoją firmę w nowe laptopy? Kupujesz notebook dla pracownika, a może z myślą o tym, by działać mobilnie? Zobacz, jakimi cechami powinien odznaczać się laptop do firmy i jakie kwestie są najważniejsze przy jego wyborze.

Laptopy dla firm – standardowe wyposażenie

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj wykonywanie pracy biurowej, koncepcyjnej czy kreatywnej, przygotowywanie umów i dokumentów oraz prezentacji bez wykorzystywania do tego celu notebook czy komputerów jako takich. Od lat laptopy dla firm stanowią podstawowe wyposażenie przedsiębiorców z różnych branż.

Pozwalają na korzystanie z oprogramowania przeznaczonego dla biznesmenów, służącego do projektowania, przygotowywania dokumentów i prezentacji oraz modelowania 3D. Dają możliwość swobody pracy w biurze, w delegacji czy nawet w kawiarni. Wszystko, co potrzebne, znajduje się w jednym urządzeniu.

Często kryterium wyboru laptopa dla firmy będzie jego cena. Być może zainteresuje Cię: Jaki laptop do 4000 złotych kupić? Ranking laptopów do 4000 zł.

 

Jakie wymagania powinien spełniać laptop do firmy?

Laptopy dla biznesu muszą odznaczać się niezawodnością, wydajnością pracy i bezpieczeństwem danych, jakie są na nich zapisywane. Powinny być lekkie oraz mieć wydajną baterię pozwalającą na pracę mobilną. Ważna jest przy tym matryca laptopa – najlepiej matowa, umożliwiająca korzystanie z niego przy różnych warunkach oświetlenia.

Wydajność jest kluczową cechą notebooków dla biznesu. Dlatego powinny one być wyposażone w najnowszej generacji procesory, przynajmniej czterordzeniowe, np. Intel Core u5 lub i7 oraz w pamięć RAM klasy DDR o pojemności minimum 8 GB. Najlepiej, by laptop pozwalał na poszerzenie pamięci operacyjnej. Jeśli ma posłużyć do projektowania grafiki, powinien mieć dedykowaną kartę graficzną, np. NVIDIA GeForce.

Jak wybrać odpowiedni laptop dla biznesu? Musisz wziąć pod uwagę wiele kwestii, ale możesz też ułatwić sobie zadanie i wybrać jeden ze sprzętów, które plasowane są na rynku jako urządzenia dla firm.

Zobacz: Laptop Dell Vostro i Latitude – urządzenia stworzone dla biznesu

Ważne kwestie bezpieczeństwa

W dzisiejszym świecie największe znaczenie w biznesie ma informacja. Know how przedsiębiorstwa może być ściśle strzeżoną tajemnicą, dlatego laptopy dla firm powinny zapewniać bezpieczeństwo danych. Jak je zagwarantować? Z pewnością umożliwiają to laptopy biznesowe z czytnikiem linii papilarnych, które nie dają dostępu do sprzętu i jego zasobów niepowołanym osobom trzecim. Innymi zabezpieczeniami mogą być skanowanie odcisku palca czy funkcja Windows Hello połączona z kamerą laptopa. Bardziej zaawansowane są zabezpieczenia sprzętowe w formie czytników SmartCard.

Laptopy biznesowe – solidne i trwałe

Dla zachowania stabilności pracy i bezawaryjności biznesmen potrzebuje komputera z solidną obudową, która będzie odporna na kurz, pył i brud oraz możliwe uszkodzenia mechaniczne. Może być wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, aluminium czy włókna węglowego.