Kredyt na biznes – czy warto go brać w branży transportowej?

Kredyt na biznes – czy warto go brać w branży transportowej?

9 kwietnia 2020 0 By Anna Szafrańska

Prowadzenie własnego biznesu jest marzeniem wielu osób, które chciałyby wreszcie pracować na własny rachunek. Sporą popularnością cieszy się branża transportowa, która kojarzy się z dobrymi zyskami i w miarę stałym dochodem. Oczywiście, warto też mieć świadomość, że w tej branży panuje dosyć duża konkurencja. Aby utrzymać się na rynku, konieczne są usługi na wysokim poziomie oraz spełnianie wielu oczekiwań klientów.

Aby rozpocząć biznes w branży transportowej, potrzebny jest przede wszystkim dobry pomysł, profesjonalny biznesplan, a także sporo gotówki na start. Sfinansowanie takiego biznesu to spore wyzwanie, zwłaszcza, jeśli nastawiamy się na obsługiwanie kilku czy kilkunastu tras jednocześnie, a także na zagraniczne wyjazdy. Sprawdzone busy Anglia Polska czy Anglia Niemcy cieszą się bardzo dużą popularnością wśród podróżujących. Nie trzeba się więc obawiać, że nie będziemy mieć klientów. Na początku tej działalności trzeba jednak sporo zainwestować.

Nie szukaj nadmiernych oszczędności

Osoby, które chcą prowadzić biznes w branży transportowej, często próbują go otworzyć po kosztach, czyli bez większych inwestycji. Najczęściej oszczędności dotyczą busów oraz innych pojazdów, którymi świadczone są usługi przewozowe. W efekcie firma ma do zaoferowania pasażerom wyłącznie stare i niezbyt komfortowe busy, które nie spełniają praktycznie żadnych standardów. A dawno minęły już czasy, że klienci nie mieli wyboru i musieli korzystać z usług konkretnego przewoźnika. Dziś na wszystkich trasach panuje spora konkurencja i podróżni wybierają usługi takich firm, które spełniają ich wszystkie oczekiwania. A nowoczesny, sprawny, elegancki i komfortowy wóz to jest absolutne minimum, jakiego wymagają pasażerowie na międzynarodowych trasach. Krótko mówiąc – oszczędzanie w trakcie zakładania firmy dosyć szybko może się okazać działaniem nietrafionym.

Warto posiłkować się kredytem

paczki do BelgiiAby otworzyć biznes transportowy, niekoniecznie trzeba dysponować dużą gotówką i sporymi oszczędnościami. W dzisiejszych czasach praktycznie w każdym większym banku można znaleźć ofertę kredytów na start dla nowych przedsiębiorców, którzy dopiero startują na rynku. Kredyty na start pozwalają rozpocząć działalność, zakupić wszystkie elementy firmowej infrastruktury czy pojazdy do przewozu osób. Otrzymanie kredytu jest jednak uwarunkowane dobrym umotywowaniem wniosku, a także przedstawieniem solidnego biznesplanu. Bank musi mieć bowiem pewność, że udziela kredytowania osobie solidnej, która dobrze przemyślała swój przyszły biznes. Zanim sięgniemy po kredyt, warto również przeanalizować, na jakie kredytowanie możemy sobie pozwolić i czy comiesięczne raty nie będą nadmiernym obciążeniem finansowym dla nowo powstałej firmy. Samego kredytu nie trzeba natomiast się bać – w dzisiejszych czasach wiele firm działa na kredyt. I nie są to, wbrew pozorom, jedynie niewielkie firmy. Po kredyty w dużych kwotach sięgają także duże i doskonale prosperujące przedsiębiorstwa.