Komercyjne dachy płaskie – kilka najważniejszych faktów

Komercyjne dachy płaskie – kilka najważniejszych faktów

20 października 2020 0 By Redakcja

Niezależnie od tego, czy masz doświadczenie z projektami pokryć dachowych, prawdopodobnie wiesz, że płaski dach budynku komercyjnego musi być traktowany inaczej niż inne rodzaje dachów.

Właśnie dlatego, że dachy większości budynków komercyjnych są płaskie, mają różne potrzeby w zakresie:

  • konserwacji,
  • pielęgnacji,
  • naprawy.

Chociaż w niektórych przypadkach łatwiej jest poradzić sobie z dachem komercyjnym, w innych może to być znacznie trudniejsze. Oto kilka najważniejszych rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem jakiejkolwiek naprawy komercyjnego płaskiego dachu.

Zrozum, dlaczego Twój dach jest płaski

Wiele osób nie zastanawia się, dlaczego budynki komercyjne mają zwykle dachy płaskie Zawadzki, ale czy kiedykolwiek o tym pomyślałeś? Jakie korzyści daje właścicielowi budynku dach płaski i hydroizolacje dachów Zawadzki tego rodzaju? Dlaczego korzystają z nich prawie wszystkie budynki komercyjne, od sklepów spożywczych po fabryki i szpitale? Podczas gdy większość budynków mieszkalnych ma spadziste dachy.

Jak możesz podejrzewać, głównym powodem jest opłacalność, jednak jest to o wiele więcej. Budowanie pochyłego dachu wymaga dużo więcej materiałów, co może być niepotrzebnym wydatkiem, gdy budynek ma być praktyczny, ale nie krzykliwy. Istnieje również inny praktyczny powód, dla którego budynki komercyjne mają dachy płaskie: w wielu gminach obowiązują ograniczenia wysokości budynków. Możesz zmaksymalizować dostępną przestrzeń, jeśli po prostu utrzymasz płaski dach. Jest w tym również pewien element estetyczny: spróbuj wyobrazić sobie lokalny sklep spożywczy, który próbuje mieć pochyły dach.

Należy zauważyć, że płaski dach nigdy nie jest całkowicie płaski. Zawsze musi być co najmniej lekkie nachylenie, aby umożliwić prawidłowe odprowadzanie wody.

Poznaj różne typy komercyjnych dachów płaskich

Kiedy budujesz budynek komercyjny, nie jest to tak proste, jak zamówienie „komercyjnego płaskiego dachu”. W rzeczywistości istnieje kilka rodzajów płaskich dachów, które można rozważyć. Który z nich wybierzesz, zależy od Twojego budżetu i wymagań, ale bez względu na to, musisz wziąć pod uwagę takie rzeczy, jak drenaż i ochrona przed promieniowaniem UV. System dachowy (BUR) jest jedną z takich opcji.

System dachowy (BUR)

Znany również przez niektórych jako dach „smołowo-żwirowy”, system dachów wielowarstwowych był przez dziesięciolecia jednym z najpowszechniejszych rodzajów płaskich dachów komercyjnych. Ten szczególny styl dachu jest jednym z najstarszych rodzajów pokrycia dachowego wciąż w powszechnym użyciu, a jego nieustająca popularność świadczy o jego skuteczności i trwałości. Nazwa „dach wbudowany” pochodzi od tego, że ten typ dachu jest dosłownie „zbudowany” z warstw papy i papy asfaltowej. Warstwy pokrycia dachowego są następnie wzmacniane matą z włókna szklanego. Na koniec na wierzch nakładana jest kolejna cienka warstwa smoły, którą następnie przykrywa się warstwą kruszywa.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat różnych opcji dachów płaskich? Zajrzyj tutaj: https://www.dachy-zrbzawadzki.pl.