Jak zamówić usługę internetową i poradzić sobie z jej instalacją?

Jak zamówić usługę internetową i poradzić sobie z jej instalacją?

17 sierpnia 2023 0 By Redakcja

Przeprowadziłeś już rozeznanie i możesz przystąpić do konfiguracji nowego dostawcy usług internetowych. Po wybraniu planu ostatnim krokiem jest faktyczne zamówienie i instalacja usługi.

Jak zamówić usługę internetową?

Usługę internetową można zamówić na trzy sposoby: telefonicznie, online i osobiście. W zależności od tego, jak szybko chcesz przejść przez proces, każda metoda ma swój własny zestaw zalet i kroków, które należy wykonać.

Przez telefon

Zamawianie usług internetowych przez telefon to najczęstszy i najłatwiejszy sposób nawiązania kontaktu. Powodem jest to, że często nie jest jasne, które pakiety są dostępne pod Twoim adresem i czy wymagana jest profesjonalna instalacja. Główni dostawcy udostępniają na swoich stronach internetowych numery telefonów, pod którymi można dzwonić i składać zamówienia. Zamawiając usługę internetową przez telefon, możesz spodziewać się kolejnego maila z umową potwierdzającą zamówienie. W przypadku abonamentów internetowych miesięcznych umowa jest często mniej formalna i uwzględniana podczas tworzenia konta klienta.

Online

Zamawianie online staje się coraz bardziej popularne, szczególnie w przypadku dostawców stawiających na nowoczesność. Główną zaletą tej metody jest to, że możesz wybrać dokładnie taki plan na stronie dostawcy i uniknąć rozmowy ze sprzedawcą przed wybraniem produktu. Jednak niektórzy dostawcy będą wymagać skontaktowania się z nimi po złożeniu zamówienia. W takich przypadkach jedynym celem zamówienia online jest zarejestrowanie Twojego imienia i nazwiska oraz adresu. W większości przypadków musisz potwierdzić zakup z kimś przez telefon, zanim zaplanuje ona instalację lub włączy usługę.

Osobiście

Osobisty zakup usługi internetowej jest zalecaną opcją, zakładając, że znajdujesz się w okolicy, w której znajduje się siedziba wybranego dostawcy. Nie wszyscy dostawcy mają fizyczne witryny sklepowe i zwykle działają tylko w większych obszarach metropolitalnych. Zaletą zakupów osobistych jest to, że możesz porozmawiać twarzą w twarz i zadać pytania dotyczące usługi z przeszkolonym przedstawicielem. Jest to również dobry wybór, jeśli chcesz zainstalować własną sieć Wi-Fi, ale nie chcesz czekać, aż wyślą Ci router pocztą.

Jak zainstalować usługę internetową?

Przygotuj się na spędzenie większej części popołudnia na zainstalowaniu usługi internetowej i prawidłowym działaniu Wi-Fi. Istnieją różne sposoby zainstalowania usługi internetowej umożliwiającej skonfigurowanie sieci Wi-Fi: profesjonalna instalacja, zestawy do samodzielnej instalacji i samodzielna instalacja własnego sprzętu.

Profesjonalny montaż kabli

Kiedy planujesz instalację kabla, firma będzie miała swój własny, unikalny proces i instrukcje dotyczące wyboru czasu i koordynacji z instalatorem. Oto kilka ogólnych wskazówek, które mają zastosowanie we wszystkich przypadkach.

Zaplanuj co najmniej dwie godziny więcej czasu niż podano, na wypadek, gdyby instalator się spóźnił lub potrzebował więcej czasu na wykonanie zadania. Odsuń duże meble od ściany, w której będą instalowane kable. Przed odejściem technika pamiętaj o przetestowaniu np. wykorzystując do tego https://testujpredkosc.pl/speedtest i potwierdzeniu, że usługa działa sprawnie i zapewnia prędkość pobierania określoną w planie.

Zestaw do samodzielnego montażu

Zestawy do samodzielnej instalacji to łatwy sposób na uniknięcie opłat instalacyjnych przez klientów korzystających wyłącznie z Internetu. Nie są tak trudne w użyciu, jak mogłoby się wydawać. W większości przypadków jest to proste, chodzi o podłączenie urządzeń i włączenie ich. Dostawcy oferują wsparcie przez telefon, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy.

Samodzielna instalacja własnego sprzętu

Tutaj ważną częścią jest to, aby sprzęt był podłączony i gotowy zanim zadzwonisz pod numer pomocy technicznej dostawcy. Powinno być w stanie włączyć usługę na podstawie adresu identyfikowanego w celu rozpoznania Twojego urządzenia.

Na koniec nie zapomnij od razu dokładnie przetestować swojej usługi internetowej. To kluczowe w każdym przypadku.

Budowanie marki przedsiębiorstwa. Co jest najistotniejsze?
Jak Naprawić Dotyk w Telefonie? Praktyczne Porady