Jak zacząć biznes – bez kapitału?

Jak zacząć biznes – bez kapitału?

6 czerwca 2019 1 By Redakcja

Rozpoczęcie działalności może wydawać się skomplikowanym i drogim zadaniem. Ale czas, pieniądze i ryzyko związane z tym wszystkim zależą od idei biznesowej, której szukasz.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, istnieje wiele sposobów na założenie firmy, które pozwalają skupić się mniej na kosztach logistycznych i początkowych, a więcej na rozpoczęciu działalności.

Te niskoinwestycyjne internetowe pomysły biznesowe stanowią doskonały punkt wyjścia dla początkujących przedsiębiorców lub każdego, kto ma napięty harmonogram, pozwalając na podjęcie działalności bez konieczności odrzucania wszystkiego innego.

Nadal musisz mieć solidny pomysł, zbudować markę, włożyć wysiłek w marketing i zapewnić doskonałą obsługę klienta. Można jednak ominąć wiele tradycyjnych kosztów uruchomienia, takich jak początkowa inwentaryzacja, magazynowanie i powierzchnia handlowa.

Oto kilka z tych pomysłów, które możesz rozpocząć już dziś.

Dropshipping

Kupuj zapasy, przechowuj je, znajdź, zapakuj, wyślij. Zarządzanie magazynem może być związane z dużym zaangażowaniem, gdy prowadzisz działalność online.

materiały samoprzylepne drukDropshipping to model współpracy, w którym dostawca zewnętrzny przechowuje i wysyła zapasy do klientów w Twoim imieniu. Wystarczy dokonać sprzedaży i przekazać zamówienia swojemu dostawcy – nie musisz samodzielnie obsługiwać produktów.

Możesz oferować produkty od jednego lub więcej dostawców w ramach własnego sklepu internetowego pod hasłem, który koncentruje się na konkretnej niszy, jak sprzęt dla entuzjastów jogi lub miski na wodę dla właścicieli psów. Gdy klient kupuje od Ciebie produkt, zamówienie jest wysyłane do dostawcy, który wypełnia je w Twoim imieniu. Jednak nadal jesteś odpowiedzialny za własny marketing i obsługę klienta.

Zarówno dostawcy lokalni, jak i zagraniczni, z którymi możesz współpracować są do Twojej dyspozycji – o ile możesz nawiązać z nimi relację opartą na zaufaniu – nierzetelny dostawca źle wpłynie na Twoją markę.

Dropshipping to niskoinwestycyjny sposób testowania dopasowania produktów na rynku i rozpoczęcia działalności przed zainwestowaniem we własne oryginalne produkty. Pamiętaj, aby zawsze zamówić próbkę dla siebie, aby upewnić się, że dostawca jest niezawodny, a jakość produktów jest odpowiednia do sprzedaży klientom.

Projektuj i sprzedawaj produkty z nadrukiem na żądanie

Inny model dropshippingu, druk na żądanie, stawia inwentaryzację, wysyłkę i realizację zamówienia w rękach niezależnego dostawcy. Ale w przeciwieństwie do powyższego pomysłu na dropshipping, skupiamy się na dostosowaniu tych produktów do własnych projektów, aby stworzyć coś oryginalnego.

T-shirty, kapelusze, etui na telefony, bluzy, spódnice, torby z materiału i wiele innych produktów – wszystkie one stanowią płótna dla Twojej kreatywności. Możesz wymyślić błyskotliwe hasła dla programistów lub slogany, które spodobają się właścicielom kotów – to może być strzał w dziesiątkę.

Możesz nawet użyć szablonów t-shirtów, aby właściwie nie wydawać pieniędzy na pełną sesję zdjęciową dla każdego nowego projektu. To się po prostu opłaca!