Inna antena, ten sam dostęp? Skorzystaj z poradnika.

Inna antena, ten sam dostęp? Skorzystaj z poradnika.

3 czerwca 2020 0 By Redakcja

Przejście na telewizję cyfrową oznacza, że widzowie mają dzisiaj więcej kanałów o lepszej jakości obrazu i dźwięku. Zmiana umożliwiła także dostęp do tych korzyści dla większej liczby gospodarstw domowych niż kiedykolwiek wcześniej, zapewniając wszystkim taki sam dostęp do usług telewizyjnych jak mieszkańcom dużych miast. Tym samym wzrosło też zainteresowanie usługą, jaką jest serwis anten TV-SAT.

Dzięki temu postawiono jedno wielkie pytanie – czy nowa antena jest wymagana, aby uzyskać odbiór telewizji cyfrowej? W tym okresie wiele osób skontaktowało się ze specjalistami w temacie anteny cyfrowej, aby dowiedzieć się, jak mogliby płynnie wprowadzić zmiany.

Po co więc instalować cyfrową antenę telewizyjną?

Sygnały telewizji cyfrowej różnią się od sygnałów analogowych, które zwykliśmy odbierać. Widzów poinformowano, że po całkowitym wycofaniu analogu może być wymagana wymiana starej anteny, ponieważ może nie odbierać telewizji cyfrowej. Telewizja cyfrowa oferuje szerszy zakres częstotliwości, co jest wspaniałe dla widzów.

Twoja stara antena analogowa mogła odbierać odbiór telewizji cyfrowej; jednak niezawodność i jakość mogły być wątpliwe, dlatego specjaliści zalecają zainstalowanie anteny telewizji cyfrowej. Zainstalowanie cyfrowej anteny telewizyjnej oznacza, że ​​będzie można uzyskać bezpłatny odbiór telewizji cyfrowej o doskonałej jakości obrazu i dźwięku.

Mam cyfrową antenę telewizyjną, ale mój odbiór jest słaby. W czym problem?

Między anteną odbierającą sygnał a widzeniem obrazu na ekranie telewizora dzieje się wiele rzeczy. Przed nadaniem przez telewizor sygnał musi przedostać się z anteny przez sieć kabli i komponentów, które współpracują ze sobą, aby zapewnić obraz i dźwięk odbierany przez telewizor.

Jeśli odbierany obraz lub dźwięk jest niskiej jakości, powinieneś:

  • Sprawdzić złącza i kable w telewizorze, aby sprawdzić, czy są sprawne i prawidłowo podłączone

  • Spojrzeć na swoją antenę z ziemi. Sprawdź, czy nie jest widocznie uszkodzona lub wskazuje niewłaściwy kierunek. W przypadku uszkodzenia fizycznego skontaktuj się ze specjalistą od naprawy anteny.

  • Jeśli nie ma widocznych problemów z anteną lub połączeniami z telewizorem, problem może dotyczyć jednego z pozostałych elementów, które będą wymagały naprawy przez profesjonalnego technika.

Tacy specjaliści zapewniają montaż i naprawę anteny telewizji cyfrowej. Nasi wysoko wykwalifikowani technicy pomogą podjąć świadomą decyzję dotyczącą wielu czynników, w tym wyjaśniając jaka jest idealna lokalizacja na dachu i jaki styl anteny jest najlepiej dopasowanej do najbliższego / najsilniejszego miejsca transmisji sygnału. Podpowiedzą też jaka antena cyfrowa pasuje do nadawanego źródła, taka jak antena cyfrowa UHF 4/5 z opcjami polaryzacji poziomej i pionowej. Powiedzą też więcej na temat tego, jakie są czynniki linii wzroku, takie jak pobliskie budynki, drzewa, wzgórza itp. oraz wskażą jaka jest liczba istniejących / wymaganych gniazd telewizyjnych. Pomogą też, jeśli chodzi o wykrywanie wszelkich potencjalnych problemów z zakłóceniami. Więcej na blogu o antenach.