Hipoteka dla samotnych matek? To możliwe!

Hipoteka dla samotnych matek? To możliwe!

1 lipca 2020 1 By Redakcja

Samotnym mamom może być ciężko próbować zostać właścicielem domu – między samodzielnym wychowywaniem dzieci a płaceniem wszystkich rachunków, zakup domu wydaje się prawie nieosiągalny. Ale są dostępne pożyczki i wiele programów pomocowych, aby spełnić marzenie o posiadaniu domu, okazuje się, że to naprawdę jest w zasięgu samotnych matek.

Trudno jest utrzymać rodzinę na jednym dochodzie. Ale jeśli samotna mama ma przyzwoity rating kredytowy, może kwalifikować się do kredytu hipotecznego. Istnieją programy mające na celu przyciągnięcie do posiadania domu ludzi, którzy nie mają dużych oszczędności. Właściciele domów to cel wielu z tych pożyczek i programów.

Samotnym matkom trudniej jest zakwalifikować się do niektórych kredytów hipotecznych

Udział samotnych kobiet kupujących utrzymuje się na stałym poziomie 18% wszystkich niedawnych nabywców domów. To sprawia, że ​​samotne kobiety są drugim najczęstszym rodzajem nabywcy domu po parach małżeńskich. Single płci męskiej to zaledwie 9 procent. Jednak bez względu na płeć, czy stan cywilny każdy powinien zainteresować się przed tym faktem jak wybrać kredyt hipoteczny, a wiarygodne źródła informacji takie jak https://tematyfinansowe.pl/jak-wybrac-kredyt-hipoteczny/ mogą w tym mocno pomóc.

Mediana ceny zakupu dla samotnych nabywczyń kobiet jest jednak najniższa ze wszystkich rodzajów nabywców w gospodarstwach domowych w tym dla samotnych nabywców domów – oznacza to, że dla wielu samotnych matek bycie właścicielką domów będzie nadal poza zasięgiem. Domy sprzedawały się w medianie wynoszącej trzy tygodnie, a wielokrotne oferty były częstym zjawiskiem, dodatkowo podnosząc ceny domów. Czynniki te przyczyniły się do niskiej liczby kupujących po raz pierwszy i zmagań potencjalnych nabywców marzących o dołączeniu do grona właścicieli domów.

Ale jest nadzieja dla samotnych matek, które chcą uzyskać kredyt mieszkaniowy. Dobrym miejscem na początek jest sprawdzenie, co jest dostępne za pośrednictwem samorządowych, tudzież rządowych programów (wystarczy szybkie wyszukiwanie w Google). Na stronach internetowych można dowiedzieć się, jakie konkretne programy, dotacje i pożyczki są dostępne dla danej sytuacji w Twoim mieście lub całym państwie.

Zazwyczaj istnieją ograniczenia dochodów i cen zakupu w zależności od powiatu, w którym zamierzasz kupić dom. Ale ci, którzy się kwalifikują, mogą uzyskać pomoc na zaliczki i niższe niż rynkowe stopy procentowe dla niektórych programów.

Programy pomocy dla samotnych matek

Istnieje jednak wiele programów pomocowych dla samotnych matek w Polsce. Taki program zwykle zapewnia niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych o stałej stopie procentowej z niewielką lub zerową zaliczką. Wszystkie kredyty hipoteczne tego rodzaju są również objęte ochroną płatności na wypadek bezrobocia. Niejeden bank pomaga w zaliczkach i pomocy w pokryciu kosztów dzięki pożyczce o zerowym oprocentowaniu, która jest odraczana do momentu sprzedaży, refinansowania lub spłaty domu.