Grill firmowy – zaskocz współpracowników tymi frykasami!

Grill firmowy – zaskocz współpracowników tymi frykasami!

20 lipca 2021 0 By Redakcja

Nadeszło lato i czas na grilla! Niezależnie od tego, czy planujesz mały grill na podwórku dla kilku znajomych z pracy, czy duże przyjęcie firmowe przy grillu, jest kilka niezbędnych rzeczy, których potrzebujesz. Od jedzenia, przez narzędzia do grilla i zimne napoje, po nakrycie stołu — lista kontrolna wszystkiego, czego potrzebujesz, zapewni, że niczego nie zapomnisz.

Sprzęt do grillowania

Grill to serce każdego wielkiego grill-mastera. Chociaż grille mają różne kształty i rozmiary, a każdy kucharz z podwórka ma swoje preferencje między gazem a węglem drzewnym, narzędzia, których potrzebujesz, są takie same.

Inwestycja w dobry zestaw narzędzi do grillowania może trwać latami. Upewnij się, że masz łopatkę ze stali nierdzewnej, szczypce i widelec do grillowania, który wytrzyma ciepło. Przyda się również pędzel do fastrygowania, a także trudnopalna rękawica i fartuch. Nie zapomnij też o dodatkowym gazie lub węglu do grilla!

Lista kontrolna na grilla:

  • Szpachelka

  • Szczypce

  • Widelec do grilla

  • Rękawica do grilla

  • Fartuch

  • Gaz lub Węgiel

  • Folia aluminiowa

  • Olej

  • Ręcznik

Przyprawy i sosy, inne przekąski

Od marynaty do steków po dodatki do burgerów — to drobiazgi sprawiają, że Twoje jedzenie jest lepsze. Przyprawy, przyprawy i sosy potrzebne do grillowania będą zależeć od tego, co gotujesz, chociaż są pewne podstawowe produkty, których nie będziesz chciał zapomnieć.

Chociaż w sklepie dostępnych jest wiele świetnych sosów do grilla – zobacz choćby tutaj: schroniskobukowina.pl, możesz chcieć zrobić własne. Większość przepisów na sos do grilla jest łatwa i może nadać Twojemu grillowanemu mięsu indywidualny charakter.

W menu burgerów i hot-dogów niezbędne są przyprawy. Zestawienie wszystkich ulubionych dodatków sprawi, że każdy będzie mógł stworzyć swój idealny posiłek. Aby naprawdę wyróżnić swoje burgery, wypróbuj sekretny sos lub kreatywne dodatki, które z pewnością zrobią super burgery Do każdego innego stylu grillowania możesz potrzebować kilku specjalnych przypraw. Niektóre z nich trafią bezpośrednio na grillowaną żywność, podczas gdy inne mogą być używane jako dodatki lub dipy.

To, czy potrzebujesz któregokolwiek z nich, zależy w dużej mierze od tego, co serwujesz. Na przykład salsa jest koniecznością z chipsami tortilla na stole, podczas gdy zwykłe chipsy ziemniaczane mogą wymagać francuskiego dipu z cebuli. Menu na grilla może być tak złożone lub proste, jak tylko chcesz. Możesz wybrać staromodne produkty lub pochwalić się swoimi kulinarnymi umiejętnościami. Baw się dobrze z tą częścią, ponieważ jest ona głównym tematem całego dnia.

Wiele pysznych potraw doskonale nadaje się do grillowania. Chociaż mięso jest często pierwszym wyborem, istnieje również wiele opcji wegetariańskich. Wybierz jedno lub dwa dania główne do wykorzystania i zapisz pozostałe pomysły na następny raz. Bez względu na to, którą wybierzesz, liczy się tylko przyprawa. Pamiętaj również o zapoznaniu się z odpowiednią techniką grillowania i czasem grillowania, aby upewnić się, że wszystko jest zrobione perfekcyjnie.