Gdzie zabierze Cię tatrzański kulig?

Gdzie zabierze Cię tatrzański kulig?

16 grudnia 2022 0 By Redakcja

Czas na kulig. Pamiętaj, że potrzebna jest odzież zimowa. Podróż może prowadzić przez prastary las, w którym odkrywać możesz czym są prawdziwe ślady dzikiej przyrody. W lasach i nad jeziorami żyją zające, lisy i niedźwiedzie, a kulig konny to najlepszy sposób, by podejrzeć je w środowisku naturalnym.

Na koniec kulig zawiezie Cię do pobliskiego pięknego jeziora Morskie Oko, gdzie poznasz miejscowy sposób zimowego łowienia sieci pod pokrywą lodową. Ciesz się lunchem przy ognisku i kawą/herbatą, zanim pojedziesz do lokalnej karczmy na deser.

Zimą nie ma nic bardziej nostalgicznego niż kulig w stylu klasycznym. Od gór po jeziora, przytuleni pasażerowie mogą cieszyć się długą tradycją dzwonienia dzwoneczków podczas prywatnego kuligu dla dwojga. Kuligi są zwykle sezonowe, więc aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z lokalnymi dostawcami kuligów w Zakopanem w celu uzyskania cen, szczegółów i dokonania rezerwacji.

Dlaczego kulig właśnie w Zakopanem?

Czy jest lepszy sposób na poznanie naturalnego zimowego piękna Tatr niż podczas przytulnej przejażdżki saniami z rodziną lub przyjaciółmi? Szybuj nad polami i lasami, przytulony pod ciepłym kocem, słuchając brzęczenia dzwoneczków uprzęży i może jednej lub dwóch kolęd. Niezależnie od tego, czy szukasz przygody z przyjaciółmi, spokojnego wieczoru z ukochaną osobą, czy rodzinnego wypadu, kuligi są idealne do tworzenia magicznych zimowych wspomnień z ludźmi, których kochasz.

Brak śniegu? Nie ma problemu! Niektóre firmy oferują również przejażdżki wozem konnym ze śniegiem lub bez. W komplecie z miękkim sianem i ciepłymi kocami, wybierz się na kulig w Zakopanem. Ciesz się miękkim odgłosem kopyt na śniegu podczas zimowej wycieczki po farmie i okolicznym lesie. Po powrocie z przejażdżki ciesz się gorącym cydrem jabłkowym lub gorącą czekoladą przy kominku. Czasem organizator zapewnia również dostęp do toru saneczkowego i jazdy na łyżwach, dzięki czemu Ty i Twoja rodzina możecie spędzić cały dzień zimowej zabawy.

Przez wzgórza i lasy – możesz liczyć na przejażdżkę przez obfitujące w dziką przyrodę lasy i jeziora. Wypatruj zwierząt, w tym jeleni, wiewiórek, sów, bielików i innych. Konie zazwyczaj potrzebują odpoczynku podczas jazdy, więc zatrzymasz się na gorące kakao i ogrzejesz się przy ognisku, podczas gdy konie złapią oddech. W okresie świątecznym zachęca się do śpiewania, więc przygotuj się na nastrój bożonarodzeniowy.

Nostalgiczny kulig lub przejażdżka wozem po Zakopanem to doskonały sposób na spędzenie zimowego dnia z przyjaciółmi i rodziną. Podążaj starymi szlakami wyrębu przez las i zagub się w sadzie i winnicy, zanim wrócisz, aby skosztować pysznych win i cydrów wytwarzanych na miejscu, co zapewni Ci niezapomniane wrażenia.

Poczuj magię zimy podczas staromodnego kuligu – konie zabiorą Ciebie, Twoją rodzinę i przyjaciół na specjalną wycieczkę po Podhalu, co pozwoli CI zobaczyć piękne lasy. Prawdziwa zimowa kraina czarów! Pod koniec swojej przygody zostaniesz poczęstowany filiżanką gorącej czekolady, smacznym ciepłym cydrem jabłkowym i piankami nad ogniem.