Ekskluzywne prześcieradła – egipska bawełna i nie tylko

Ekskluzywne prześcieradła – egipska bawełna i nie tylko

22 kwietnia 2021 0 By Redakcja

Pościel z egipskiej bawełny od dawna okrzyknięta jest symbolem bogactwa lub dobrze rozwiniętego gustu. Cena tych prześcieradeł z pewnością odzwierciedla te założenia, ale nie bez powodu. Jako gładka, jedwabiście miękka powierzchnia o trwałości, której należy się przekonać, aby została doceniona, nie jest zaskoczeniem, że ludzie są skłonni zapłacić za te prześcieradła naprawdę dużo.

Prześcieradła z egipskiej bawełny

Są wykonane z długich włókien organicznej i naturalnej egipskiej bawełny. Z włókien tych powstaje przędza, która przebiega przez całość, aby zapewnić trwałość bez utraty komfortu. Im wyższa liczba nici (liczba nici w calu kwadratowym materiału), tym bardziej miękkie i mocniejsze będą te prześcieradła.

Konsumenci dbający o środowisko również lubią te prześcieradła, ponieważ są wykonane z całkowicie naturalnych materiałów bez dodatku ostrych barwników lub chemikaliów.

Korzyści

Egipska bawełna ma niesamowicie miękką teksturę, która zwiększa się tylko wraz z liczbą nici w prześcieradle. Naturalne włókna tych prześcieradeł również łagodzą skórę, a nie podrażniają ją, ale należy zachować ostrożność przy wyborze prześcieradeł, ponieważ na rynku jest wiele zestawów imitacji, które wykorzystują tylko część prawdziwej egipskiej bawełny bez obniżenia ceny.
Egipska bawełna jest również bardzo lekka i oddychająca, co jest obowiązkowe dla tych, którzy żyją w gorącym, wilgotnym klimacie lub dla tych, których temperatura ciała jest wysoka podczas snu. Ta oddychalność pozwoli śpiącemu obudzić się w chłodnym i co najważniejsze suchym porannych godzinach. Bawełna w naturalny sposób usuwa również wilgoć, co oznacza, że ​​we włóknach prześcieradła
140×200 nie znajdują się bakterie ani pleśń.

Osoby cierpiące na problemy z oddychaniem powinny zauważyć różnicę w oddychaniu nocnym, ponieważ wilgoć może nasilać objawy.

Powszechnie wiadomo, że bawełna jest jedną z najtrwalszych tkanin dostępnych na szeroką gamę artykułów, od pościeli po zasłony po odzież, a bawełna egipska nie jest inna. Te prześcieradła są nie tylko trwałe, ale wytrzymałość materiału sprawia, że ​​można je łatwo prać i suszyć w domu. Rozdarcia wolniej tworzą się w bawełnianych prześcieradłach, co oznacza, że ​​ta droga metka jest tego warta.

Zawsze sprawdzaj marki i kontrole jakości przy wyborze wysokiej klasy pościeli, ponieważ obecnie na rynku jest wielu oszustów, którzy twierdzą, że są najlepsi, ale ich produkty zawierają tylko ułamek materiału, który należy uznać za bambus lub egipską bawełnę. Pamiętaj o wszelkich chorobach skóry, które mogą być podrażnione przez tkaniny dotykające Twojej skóry, ponieważ jeśli przeciętny dorosły spędza jedną trzecią życia w łóżku, czy nie powinno to być bez dyskomfortu?
Twoja sypialnia to jedyny pokój w Twoim domu, który jest uważany za swego rodzaju bezpieczną przystań i powinien być wygodny dla Ciebie i Twojego partnera. Sen jest jednym z najważniejszych źródeł paliwa dla ciała i umysłu –
zadbaj o jego jakość najlepiej jak potrafisz, a zobaczysz że warto każdego poranka.