Droga do sukcesu w branży kreatywnej cz.2

Droga do sukcesu w branży kreatywnej cz.2

30 lipca 2019 0 By Redakcja

W pierwszej części wyjaśniliśmy już, jak ważne jest wyznaczenie sobie celu i dążenie do niego etapami, każdego dnia doskonaląc swoje umiejętności. Zinterpretuj to jako dobrą wiadomość. Nie musisz na nic czekać. Możesz być tym, kim chcesz być teraz. Możesz teraz wykonać pracę, którą chcesz wykonać. Więc baw się dobrze. Wiesz że tego chcesz!

Przejdźmy teraz do dalszych kroków.

# 3 Musisz być wytrwały

Dlaczego działają takie rzeczy jak telemarketing i e-mail SPAM? Wszyscy ich nienawidzimy. Nawet w najlepszym wydaniu może się to podobać tylko 5%. Ale firmy stosują taką taktykę, ponieważ 5% generuje wystarczające dochody, aby osiągnąć zyski.

Ale podczas gdy denerwują świat na generowanie sprzedaży, główną lekcją jest po prostu nie przyjmowanie odpowiedzi „nie”. Jest to ważna cecha z oczywistych powodów, ale przy budowaniu twórczej kariery jest to kluczowe. I bez względu na to, jak dobrze czujesz się dzisiaj w swojej karierze, będą dni, kiedy będziesz przekonany, że istnieje spisek, który chce Cię powstrzymać przed jej kontynuacją.

Wytrwałość jest przydatna na dwa główne sposoby. Zwykle jest to silnik, który generuje codzienny postęp. Ale co ważniejsze, utrzymuje Cię aktywnym, gdy w przeciwnym razie możesz się zniechęcić. Najważniejszą pracą przy tworzeniu kreatywnej kariery jest praca wykonywana, gdy wszystkie szanse wydają się ułożone w stos. Drugą najważniejszą pracą jest praca wykonana, gdy wszystko jest w porządku.

Może to wydawać się bezsensowną dyskusją na ważny temat, ale tak naprawdę sprowadza się do jednej zasady, która jest nienaruszalna: dokończ to, co zaczynasz. Oczywiście życie przedstawi wyjątki od tej reguły, takie jak głód, zaraza lub śmierć. Ale jeśli takie rzeczy nie staną na drodze twojej pracy, masz artystyczny i moralny obowiązek do kontynuowania swojej pracy. Poza tym, nie przepraszaj za agresywne promowanie swojej pracy. Ludzie szanują wytrwałość.

# 4 Musisz mieć system wsparcia emocjonalnego

Czasami uporczywość i tak nic nie daje, a kiedy to nastąpi, będziesz chciał znaleźć skałę o ładnej wielkości i wejść pod nią. Ponieważ nie jest to praktyczne ani zalecane, zamiast tego mądrzej będzie szukać wsparcia u przyjaciół i rodziny.

Stopień akceptacji zależy niestety od indywidualnych okoliczności. Teraz oczywiście wszyscy chcą wszystkiego, co najlepsze od przyjaciół i rodziny. Ale sztuczka polega na znalezieniu ludzi, którzy rozumieją i wierzą w dokonane wybory. Kreatywne życie przebiega we własnym tempie i często nie wypada korzystnie w porównaniu z „normalnymi” ścieżkami kariery. Nic dziwnego, że życie będzie wydawać się dość frustrujące po zbyt wielu latach oczekiwania na sukces, lub życia bez ubezpieczenia zdrowotnego i generalnie momentów, podczas których wydaje się, że nic się nie udaje. Nic dziwnego, że wielu najbliższych i najbardziej znaczących ludzi będzie starało się pomóc, udzielając „rady”.

Jeśli porada sprawi, że poczujesz się lepiej i zachęci Cię, powinieneś dołączyć jej źródło do sieci wsparcia. Ale pamiętaj: rada jest przydatna tylko wtedy, gdy pomaga ci kontynuować karierę.