Dlaczego czyszczenie dywanów w biurze warto pozostawić profesjonalistom?

Dlaczego czyszczenie dywanów w biurze warto pozostawić profesjonalistom?

28 sierpnia 2020 0 By Redakcja

Jeśli chodzi o czyszczenie dywanów, mniej nie zawsze znaczy więcej. Brud, błoto pośniegowe, sól i wycieki na dywanie w miejscu pracy powodują nie tylko długotrwałe szkody, ale mogą również tworzyć negatywne środowisko pracy dla pracowników. Zastanawiasz się, czy inwestycja w całoroczną konserwację dywanów biurowych ma jakąkolwiek wartość? Dzielimy się tutaj głównymi korzyściami związanymi z przejściem na profesjonalne sprzątanie biur Warszawa z uwzględnieniem czyszczenia dywanów właśnie.

Korzyści z całorocznego czyszczenia dywanów

1. Bezproblemowa konserwacja

Twoja firma ma już wystarczającą liczbę telefonów, e-maili i harmonogramów, by koordynować je na co dzień. Wynajmując komercyjną usługę sprzątania, która regularnie pielęgnuje dywan, Twój zespół nie musi już tracić czasu na szukanie i planowanie jednorazowych usług konserwacyjnych w okresach wzmożonego ruchu. Zamiast tego, Twoi pracownicy mogą skupić się na rzeczach, które są naprawdę ważne dla Twojej firmy, podczas gdy specjaliści od sprzątania zajmą się resztą.

Oprócz wyeliminowania konieczności planowania usługi sprzątania, personel jest również znacznie mniej stresujący, aby uniknąć regularnego zabrudzenia dywanu. Dywany, które są poplamione i nie są często czyszczone, mogą powodować trwałe uszkodzenia, a także gromadzenie się zanieczyszczeń, jednak przy częstym czyszczeniu plamy, rozlania i plamy są mniejszym problemem. W zależności od natężenia ruchu pieszego w biurze, dywany mogą wymagać czyszczenia 2-24 razy w roku. Twoi pracownicy mogą się zrelaksować, wiedząc, że dywany wkrótce zostaną wyczyszczone, zamiast czekać na kolejne coroczne całościowe ich czyszczenie.

2. Lepsze środowisko pracy

Główną zaletą wynajmu dostawcy usług czyszczenia dywanów przez cały rok jest to, że Twoje biuro stanie się bardziej pożądanym miejscem pracy dla Twoich pracowników. Czystość w biurze jest tak naprawdę związana z produktywnością pracowników – w rzeczywistości badanie przeprowadzone na ten temat wykazało, że osoby pracujące w nieoczyszczonym budynku:

  • miały negatywne nastawienie
  • zgłaszały podwyższony poziom stresu.

Inwestowanie w regularną konserwację dywanu nie tylko sprawi, że środowisko biurowe będzie czyste i świeże, ale może również poprawić etykę pracy pracowników. Twoi pracownicy poczują się lepiej pracując w miejscu, które według nich jest zarówno czyste, jak i wygodne.

3. Długoterminowe korzyści dla Twojego dywanu

Długoterminowe korzyści wynikające z regularnej pielęgnacji dywanów są niezaprzeczalne. Częste czyszczenie dywanu faktycznie przedłuża żywotność dywanu, zapobiegając gromadzeniu się zabrudzonych plam w miarę upływu czasu. Inwestując w regularną konserwację, usuwasz z dywanu brud, pozostałości i bakterie, które w przeciwnym razie zużyłyby go z czasem, szczególnie w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Jeśli chodzi o konserwację dywanów, nie ma czegoś takiego jak „zbytnia” pielęgnacja, szczególnie w środowiskach, w których brud, błoto pośniegowe i sól są często wnoszone przez zimowe miesiące. Ważne jest, aby chronić inwestycję polegającą na tym, że dywan znajduje się w biurze, dbając o niego często i zapobiegając uszkodzeniom o każdym czasie.