Czym jest Ubiquiti airMAX?

Czym jest Ubiquiti airMAX?

12 lutego 2020 0 By Redakcja

W dzisiejszym świecie praca większości firm nie jest możliwa bez dostępu do Internetu. Połączenie z siecią powinno zatem być niezawodne i możliwe w każdym miejscu na ziemi. W dzisiejszym artykule przedstawimy Państwu urządzenia z serii Ubiquiti airMAX, które pozwalają na łączenie z siecią na nawet bardzo niedostępnych terenach. Zapewniają szybką łączność, co sprawia, że urządzenia te są doceniane przez wielu przedsiębiorców na świecie.

Co to jest Ubiquiti airMAX?

Ubiquiti airMAX stosowane są przede wszystkim w celu stworzenia bezprzewodowych połączeń sieciowych. W rzeczywistości jest to rodzina urządzeń, w której można wyróżnić między innymi:

  • AirMax BaseStation Platform: rocekt M5.
  • AirMax Station Platform: Bullet M5, NanoStation M5, NanoStation M5, PicoStation M5.
  • AirMax MIMO Antennas.
  • AirControl.
  • AirOS 5.
  • Hardware Accelearated MIMO TDMA Protocol.

Urządzenia firmy Ubiquiti dają szeroki wachlarz wyboru najlepszych dla Państwa rozwiązań w zakresie tworzenia bezprzewodowych sieci. Ponadto z szczegółowym wykazem wszystkich urządzeń tej klasy mogą Państwo także zapoznać się na stronie naszej firmy thomas it.

Urządzenie AirMax BaseStation Platform rocekt M5

AirMax BaseStation Platform rocekt M5 został wyposażony w 400 MHZ MIPS 24 K oraz 64 MB pamięć RAM. W jego budowie można także wyróżnić wysokowydajne radio typu 2×2 MIMO, co znacząco wpływa na zwiększenie jego prędkości do nawet 5 razy.

Jest to także urządzenie odporne na trudne warunki atmosferyczne, ponieważ posiada wytrzymałą konstrukcję.

Urządzenie AirMax Station Platform Bullet M5

Ten typ urządzenia nie potrzebuje obecności specjalnej anteny typu MIMO. Jego przepustowość oceniana jest na poziomie TCP/IP 100 Mb/s. Jest to rozwiązanie na tyle mocne, że może stanowić stację bazową PtMP.

Urządzenie AirMax Station Platform NanoStation M5

Producent Ubiquiti urządzenie AirMax Station Platform NanoStation M5 określa jako najbardziej wszechstronne ze wszystkich rozwiązań z tej serii. Wynika to przede wszystkim z jego bardzo szerokiego zastosowania. Jest kompatybilny z CPE, AP, sieci mostkowych PtP czy nawet nadzorem video. W jego budowie obecny jest także dodatkowy port Ethernet z wyjściem POE. Co więcej jest to urządzenie, które działa bardzo szybko i sprawnie.

Oprogramowanie Air OS V

W ramach tego oprogramowania można kontrolować wskaźniki Air Max Capacity (AMC) oraz Air Max Quality (AMQ). Rozwiązanie to zostało zaprogramowanie w taki sposób, by być jak najbardziej przyjazne dla jego użytkowników. W jego ramach można wybierać różne kanały: 5/10/20/40 MHz. Ponadto posiada także wbudowaną zaawansowaną funkcjonalność, na którą składają się aż 4 poziomy.

Oprogramowanie  AirControl

AirControl pozwala na zarządzanie do 100 urządzeniami firmy Ubiquiti. Dzięki jego obecności można je kontrolować z dowolnego miejsca na ziemi. Do jego uruchomienia potrzeba jedynie połączenia z Internetem, a wszelkie opreracje wykonuje się w przeglądarce internetowej.

Anteny AirMax MIMO Antennas

Firma Ubiquiti posiada w swojej ofercie również specjalnie zaprojektowane anteny. Są one podwójnie spolaryzowane i dedykowane są szczególnie dla rozwiązań z serii Rocket.

Anteny odblaskowe działają w zakresie 5.1 – 5.9 GHz. W ich budowie można wyróżnić filtr górnoprzepustowy typu „Brick Wall”, co oznacza, że wszystko poniżej 3,7 GHz jest odfiltrowywane dla wersji 5 GHz. Niewątpliwą zaletą tych anten jest również fakt, że ich przysłony działają z nawet 70% wydajnością. Są to rozwiązania, które powstają zgodnie ze specyfikacjami EN300 oraz EN302 charakterystycznymi dla wszystkich aplikacji typu backhaul. W ich zestawie znajdziecie Państwo także uchwyt Rocket Mount.

Obok anten odblaskowych w ofercie firmy Ubiquiti można wyróżnić anteny sektorowe MIMO. Ich praca opiera się na opatentowanych rozwiązaniach. W jej ramach wykorzystuje się specjalnie ukształtowaną płaszczyznę uziemienia w celu zapewnienia równych szerokości wiązek dla obu polaryzacji.

Niezawodna sieć powinna znajdować się w każdej firmie. Jej obecność z pewnością podniesie wydajność oraz komfort pracy Państwa przedsiębiorstwa. W ofercie naszej firmy thomas it znajdziecie Państwo jeszcze więcej rozwiązań z zakresu tworzenia sieci o zachwycającej prędkości. Co więcej nasi eksperci pomogą Państwu wybrać najlepsze rozwiązanie dla Państwa firmy. Już dzisiaj gorąco zapraszamy do kontaktu z ekspertami thomas it.

Kontakt telefoniczny: 32 444 94 30 lub poprzez e-mail: info@thomas-it.pl