Choroby serca – co pomaga postawić odpowiednią diagnozę?

Choroby serca – co pomaga postawić odpowiednią diagnozę?

21 września 2020 0 By Redakcja

Osoby z chorobami serca mogą skorzystać z wielu specjalistycznych usług w ośrodkach, gdzie wysoko wyszkoleni specjaliści współpracują z pacjentami, aby uzyskać potrzebne informacje i zapewnić odpowiednią kombinację usług i metod leczenia chorób serca.

W celu diagnozowania i leczenia typowych chorób serca często stosuje się badania przesiewowe i badania radiologiczne. Te badania przesiewowe obejmują obrazowanie i badanie diagnostyczne serca, aby zobaczyć krew przepływającą przez serce, wskazać podczas operacji lub zlokalizować skrzep krwi lub tętniak.

Badania przesiewowe, które pomagają w rozpoznaniu chorób serca, obejmują:

-Cholesterol
-Ciśnienie
– Glukoza we krwi
-Test obciążeniowy
-Elektrokardiogram (EKG lub EKG)
-Badania przesiewowe tętnic i tętniaków
-Białko C-reaktywne

Co to jest USG Dopplerowskie? Istnieją dwa rodzaje ultradźwięków dopplerowskich:

Badanie ultrasonograficzne dopplerowskie tętnic to badanie obrazowe sprawdzające przepływ krwi w tętnicach rąk lub nóg. Badanie szuka blokad, które mogą prowadzić do choroby naczyń obwodowych. USG Dopplera żylnego to badanie obrazowe żył w ramionach i nogach w celu ustalenia, czy masz skrzepy krwi w kończynach.

Co musisz wiedzieć o ultrasonografii dopplerowskiej?

Badanie ultrasonograficzne dopplerowskie tętnic trwa około 30 minut dla każdego obrazowanego ramienia lub nogi. USG Dopplera żylnego trwa około 20 minut dla każdej ręki lub nogi. Badanie ultrasonograficzne Dopplera tętniczego jest bezbolesne. Podczas USG żylnego Dopplera technik uciska żyły w twoich rękach lub nogach, aby sprawdzić, czy nie ma skrzepów krwi. W zależności od wrażliwości kończyn możesz odczuwać minimalny dyskomfort.

Na badanie zakładaj odzież, którą możesz łatwo zdjąć przy obu rodzajach zabiegów: Jeśli chodzi o usg doppler Warszawa tętnicze – twój technik będzie potrzebował dostępu do twoich nóg, od pachwiny po kostkę lub do ramion, od szyi do nadgarstka. Nie musisz zdejmować bielizny. Gdy o żylne – technik będzie potrzebował dostępu do twoich nóg, od pachwiny po kostkę lub do ramion, od szyi do nadgarstka. Tutaj również nie musisz zdejmować bielizny.

Czego można się spodziewać podczas USG Dopplera?

Zostaniesz poproszony o położenie się na stole do badań, a na badany obszar zostanie nałożony ciepły żel. Technik ultrasonografu umieści przetwornik na badanej części ciała i obraca głowicą, aby zobaczyć różne kąty badanego obszaru, a także wykona zdjęcia i pomiary, które radiolog przejrzy i wyśle ​​do lekarza.

Po zakończeniu badania wyniki są wysyłane do radiologa w celu interpretacji i sporządzenia raportu dla lekarza. Twój lekarz zapozna się z raportem i zdjęciami i omówi z Tobą wyniki podczas następnej wizyty.

Inną opcją badania jest elektrokardiogram – czyli powszechny test medyczny służący do określania zdrowia serca. Możesz również usłyszeć ten test nazywany EKG lub EKG. Aparat EKG składa się z elektrod, które przyczepiają się do ciała i urządzenia do rejestracji danych. Elektrokardiogramy są wykonywane rutynowo w szpitalach oraz gabinetach lekarskich.