Chemia z Włoch – dlaczego warto ją sprzedawać?

Chemia z Włoch – dlaczego warto ją sprzedawać?

27 kwietnia 2021 0 By Redakcja

Globalny rynek środków czystości i chemii gospodarczej znacznie rośnie ze względu na coraz większą innowacyjność produktów głównych graczy – takich jak włoskie marki. Rosnące obawy dotyczące bakterii, zarazków i alergenów w domu doprowadziły do wzrostu popytu na produkty o właściwościach dezynfekujących i przeciwdrobnoustrojowych.

Preferencje konsumentów dotyczące zapachów odgrywają kluczową rolę w rozwoju rynku i włosi opanowali do perfekcji umiejętność odpowiadania na te potrzeby. Zapach jest uważany za jeden z najważniejszych czynników wpływających na to, które produkty czyszczące wybieramystąd dobra hurtownia chemii włoskiej to dzisiaj skarb dla przedsiębiorców nastawionych na sukces w tej branży.

Innowacje produktowe będą napędzać wzrost rynku środków czystości dla gospodarstw domowych

Rosnące problemy zdrowotne i higieniczne wśród osób oraz chęć pozbycia się bakterii, kurzu, zarazków i brudu napędzają rozwój rynku środków czystości. Duża dostępność różnych domowych środków czystości do czyszczenia i mycia łazienek, naczyń i prania, mebli, podłóg, szkła i luster od włoskich producentów mocno wspiera rozwój rynku na całym świecie. Zwłaszcza rosnące innowacje w zakresie zapachów, opakowań i składników odgrywają kluczową rolę w rozwoju rynku środków czystości. Na przykład skłonność konsumentów do produktów premium, takich jak je te oferowane przez Włochów jest naprawdę bardzo pożądana.

Kanały dystrybucji online świadczą o najszybszym wzroście w okresie prognozy

Rynek środków czystości dla gospodarstw domowych jest prowadzony przez segment kanałów dystrybucji opartych na sklepach, ponieważ zasięg środków czystości w supermarketach i sklepach ogólnospożywczych jest wysoki w krajach rozwijających się. Rosnąca liczba małych firm oferujących produkty spożywcze przez Internet wpływa na sprzedaż różnych środków czystości włoskich marek w ostatnich latach. Bezproblemowe zakupy z dominacją marek własnych i rosnącą penetracją internetu zachęcają konsumentów do kupowania online środków czystości – a te marek włoskich są jednymi z najchętniej wybieranych.

Rynek włoski prawdopodobnie utrzyma znaczny udział w rynku w okresie prognozy ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na wolne od chemikaliów środki do czyszczenia powierzchni w całej Europie. Jest też rosnące zainteresowanie zdrowym stylem życia i rosnące obawy dotyczące skutków ubocznych chorób zakaźnych dla zdrowia – i te wszystkie sprzyjają popytowi na środki czystości włoskich marek w Polsce. Oczekuje się, że znaczące zmiany w poziomie życia i rosnąca urbanizacja w krajach rozwijających się spowodują wzrost sprzedaży różnych środków czystości, a Włochy prawdopodobnie utrzymają swoją dominację ze względu na rosnące zapotrzebowanie na środki do czyszczenia kuchni oraz różne urządzenia kuchenne właśnie z tej części kontynentu.

Jeśli więc zastanawiałeś się, czy wejść w tę niszę – wydaje się, że teraz jest najlepszy pomysł, by zrobić ten krok, a włoska chemia gospodarcza jak widać – mocno Ci w tym pomoże.