Chcesz monitorować dom bądź miejsce pracy? Sięgnij po wiedzę na ten temat!

Chcesz monitorować dom bądź miejsce pracy? Sięgnij po wiedzę na ten temat!

19 listopada 2020 0 By Redakcja

Kupując kamery monitorujące, weź pod uwagę następujące kwestie, które poruszamy w tym artykule, a tutaj znajdziesz więcej informacji. Najnowsze kamery bezpieczeństwa robią więcej niż samo nagrywanie materiału filmowego. Na przykład kamera Wi-Fi z mikrofonem może wysłać ostrzeżenie na telefon komórkowy, gdy w domu zostanie włączony czujnik dymu. Przy zakupie zastanów się, gdzie umieścisz swoje domowe kamery monitorujące. Jeśli chcesz na przykład monitorować swój ogród, upewnij się, że kupujesz kamery odporne na warunki atmosferyczne.

Inteligentne systemy bezpieczeństwa domu z czujnikami można ustawić tak, aby powiadamiały Cię o wykryciu zmian. Zwróć uwagę na modele, które mogą ostrzegać Cię o nieprawidłowościach za pomocą powiadomień push, e-maili lub wiadomości tekstowych, abyś mógł reagować w czasie rzeczywistym

Samodzielne kamery

Jeśli chcesz monitorować określoną część domu lub firmy, wystarczy samodzielna kamera IP lub kamera monitorująca WiFi. Są dostępne z szeroką gamą funkcji, więc przed dokonaniem zakupu zapoznaj się z nimi. Niezależne kamery bezpieczeństwa są dostępne w modelach przewodowych i bezprzewodowych. Kamery bezprzewodowe, szczególnie te zasilane bateryjnie, oferują niezrównaną elastyczność, dzięki czemu można je ustawić wszędzie tam, gdzie są potrzebne.

Samodzielne kamery monitorujące to świetny sposób, aby mieć oko na swojego zwierzaka w dzień lub dziecko w nocy. Aby mogły pracować przez całą dobę, wybierz model z noktowizorem. Kamery autonomiczne są dostępne z szeregiem funkcji integracji, które umożliwiają lepszą ochronę domu. Na przykład niektóre kamery można sparować z tagami drzwi, które wysyłają ostrzeżenie do telefonu komórkowego, gdy drzwi są otwarte.

Zestawy CCTV

Jeśli potrzebujesz systemu kamer monitorujących obejmujących całą nieruchomość, najlepiej jest wybrać zestaw CCTV z wieloma kamerami i zdecydować się na profesjonalny montaż kamer do monitoringu. Podobnie jak samodzielne kamery bezpieczeństwa, systemy CCTV są dostępne w wersjach przewodowych i bezprzewodowych. Te ostatnie są niewątpliwie łatwiejsze w konfiguracji i instalacji. Jednak przewodowe systemy CCTV zwykle przechowują materiał na DVR. Oznacza to, że bezpieczeństwo Twojego domu nie jest zależne od sieci, więc zawsze będziesz objęty ochroną, nawet jeśli połączenie zostanie utracone. Wybierz system CCTV z odpowiednią liczbą kamer dla swojej posesji. Należy pamiętać, że z czasem można dodawać wiele systemów bezpieczeństwa inteligentnego domu, aby rozłożyć koszty.

Zestawy bezpieczeństwa

Zestawy bezpieczeństwa łączą kamery do monitoringu w domu z innymi czujnikami, aby dać Ci jeszcze większą pewność, że Twój dom lub miejsce prowadzenia działalności jest bezpieczne. Dostępne są zestawy bezpieczeństwa do użytku:

  • zewnętrznego,

  • wewnętrznego,

  • uniwersalnego.

Pamiętaj, aby przed dokonaniem zakupu dokładnie rozważyć obszary, które chcesz monitorować. Zestawy bezpieczeństwa zawierają również czujniki okien i drzwi, które informują o otwarciu jakichkolwiek punktów dostępu do domu. Jeśli kamery są ustawione prawidłowo, powinieneś mieć możliwość korzystania z urządzeń mobilnych do oglądania nagrań na żywo.